Проект "Незалежні"

22 серпня у Національному культурно-мистецькому та музейному комплексі "Мистецький арсенал" буде представлено проект "Незалежні".

"Незалежні" – це перша в Україні спроба масштабно окреслити феномен українського сучасного мистецтва, яке народилося разом із новою країною. Проект "Незалежні" поставить важливе питання про так і не здійснену за 20 років незалежності музеєфікацію українського сучасного мистецтва та, можливо, сприятиме створенню повноцінної колекції.

Експозиція буде ґрунтуватися на певних блоках, кожен із яких характеризуватиме наскрізні явища українського сучасного мистецтва, що з’явилися у процесі пошуку українськими художниками нової візуальної мови, проблематики та ідентичності протягом двох десятиліть:
- Реальність VS фанатізм – як особливість українського сучасного мистецтва, в якому реальність завжди є химерною та відображається із потойбічним ефектом чи з підтекстом.
- Діалог з екраном – як вплив на образне мислення художників, коли усталеній живописній площині довелося сприйняти нові медійні реалії світу, що відобразилося у низці відео- та фоторобіт, перформансів та власне живописній картині.
- Соціальний погляд/політичний реагент – відображатиме важливі соціальні та політичні реалії на які реагували митці 1991-2011 роках.
- Історія та міф – презентуватиме "нові міфології" та переосмислення історії.
- За межею – яскраві феномени, які знаходяться поза звичною художньою системою.

У проекті візьмуть участь близько 80 авторів. Експозиція проекту займатиме перший поверх "Мистецького арсеналу" загальною площею 10 000 кв м. Виставка триватиме до 11 вересня.

Після відвідування виставки глядач матиме цілісне уявлення про сучасне українське мистецтво. Будуть представлені усі характерні види, жанри та технології, що були та є в арсеналі українського сучасного мистецтва.

Контакти для пресси: тел.: +380 (44) 288 52 26, електронна пошта [email protected].

Місце:
Мистецький арсенал

Лектори:
Без лектора

Вартість:
Безкоштовно

Реклама:

Головне сьогодні