Концерт майстра гри на хангу Давида Сварупа

19 травня в Україні вперше виступить Давид Сваруп – громадянин світу, мандрівний музикант і один з десяти найкращих у світі майстрів гри на хангу – "космічному" музичному інструменті. У цю суботу Давид влаштує музично-медитативне шоу під куполом всесвіту – у новому культурно-розважальному центрі Atmasfera 360 в Київському планетарії. А після виступу гості зможуть особисто поспілкуватися з музикантом у вегетаріанському Space Café 360 під chillout-сет іспанського діджея Arun Ji.

Що таке ханг?
Hang Drum, або ханг, – мелодійний перкусійні інструмент, який схожий на літаючу тарілку із дійсно космічним звучанням – був винайдений в 2000 році двома швейцарцями. Замовити або купити справжній ханг в музичному магазині не вдасться – творці не хочуть робити з дивовижного інструмента комерцію. Отримати ханг можуть лише диваки, схожі на Давида Сварупа.

Хто такий Давид Сваруп?
Він народився в Італії, жив в Амстердамі, а зараз називає себе "людиною світу", і тому на питання "Звідки ти?" відповідає: "Я з планети Земля". Він рано зрозумів, що головні чудеса в цьому житті ховаються в звуках. Спочатку Давид, як і більшість шукачів незвичайного, хотів знайти чарівну музику в Індії, де експериментував з етнічними інструментами. Але те, що він так шукав, прийшло не з містичного Сходу, а з буржуазної Швейцарії.

Одного разу друг розповів йому про Hang Drum – фантастичну перкусію, яку зробили дві людини з Берна. Коли незвичайний інструмент відгукнувся на дотики Давида звучанням із іншого всесвіту, то музикант зрозумів, що відшукав нарешті свою магію...

"Музика народжується сама. Творчість тече потужним нескінченним потоком, який робить життя яскравішим, наповнюючи його сонячними переливами звуків", – розповість про це потім Давид.

ВІДЕО ДНЯ

З тих пір магія триває: Давид постійно грає на вулицях європейських міст. Він упевнений, що ця музика має належати кожному, а чим більше він буде грати, тим більше людей відучуватимуть світло та щастя.

"Я багато граю на вулицях і можу бачити, як діє ханг на людей. Вони стають більш емоційними – заплющують очі та слухають, на деякий час забувши про все на світі. Іноді вони навіть плачуть. Одного разу я грав в амстердамському Фонделпарку. Я відкрив очі: позаду мене було чотири пари, вони цілувалися, обнімалися, спали на траві. Кілька людей стояли переді мною, в основному це були діти…

Можливо тому, що діти і закохані живуть серцем, а не розумом? Фелікс, творець інструменту, одного разу сказав: "Ханг доводить нам те, що душа насправді існує". Спробуйте на собі дію ханга. Просто закрийте очі. Просто використовуйте цю музику для всього, з чого складається ваше життя – для сну або медитації, приготування їжі, танцю, йоги, занять мистецтвом або кохання. Створюйте свій власний світ в цих звуках!".

Давида знають у всьому світі, він виступає на фестивалях в Індії, Великобританії та Росії. У 2007 році вийшов його перший CD Music for Hang. Треки з цього альбому використовувалися в постановці Голландського національного балету, для відеощоденника гуманітарного конвою Палестини, а також для фільмів Greenpeace про проблеми охорони навколишнього середовища Північного моря.

Телефон каси: +380 (44) 229 61 21
www.atmasfera.com.ua

Місце:
Atmasfera 360

Лектори:
Без лектора

Вартість:
60-80 грн.

Реклама:

Головне сьогодні