Перша персональна виставка Аніша Капура в Східній Європі

Масштабна та різнопланова виставка Аніша Капура розташується на 3 поверхах арт-центру та представить близько 30 робіт.

19 травня – 30 вересня 2012 року

Працює щоденно, крім понеділка, з 12:00 до 21:00.

Вхід вільний.

PinchukArtCentre представляє першу персональну виставку
Аніша Капура в Східній Європі, яка знайомить зі спеціальною добіркою найвідоміших робіт митця, а також новими арт-об’єктами, створеними спеціально для PinchukArtCentre.

ВІДЕО ДНЯ
Аніш Капур, художник. Фотографії надані PinchukArtCentre, Фотограф: Сергій Іллін

Аніш Капур – один з найвпливовіших скульпторів свого покоління. Він, уродженець Мумбаї (Індія), живе і працює у Лондоні з початку 1970-х років. Свою творчість Капур вважає глибоко пов’язаною з метафізичним протилежностями: присутністю та відсутністю, існуванням і небуттям, наявним місцем і відсутністю такого, відчутними і невідчутними на дотик речами. Захоплення темрявою і світлом простежується протягом всього творчого шляху Аніша Капура – напівпрозорість робіт із камеді, абсорбуюча природа пігменту, яскраве сяйво алебастру та плинні віддзеркалення у роботах з нержавіючої сталі та води. Завдяки взаємодоповнюючій грі форми і світла, митець прагне викликати піднесені почуття, торкаюсь первісних фізичних та психологічних переживань людини.

"Між лайном та архітектурою", 2010, бетон
Фотографії надані PinchukArtCentre © Аніш Капур
Фотограф: Сергій Іллін

Екхард Шнайдер, Генеральний директор PinchukArtCentre: "Я щасливий і гордий з того, що наш молодий музей має чудову нагоду представити на цій головній літній виставці шедеври провідного митця сьогодення. Як ніхто інший із діючих митців сучасності, він досяг успіху, врівноваживши у своїх творах протиріччя між фізичною присутністю матеріалу і піднесеністю порожнечі. Виставка Аніша Капура в PinchukArtCentre відкриває новий визначний розділ у нашій історії".

Ключові роботи виставки:

"Між лайном і архітектурою" (2011): 12 монументальних нагромаджень, створених завдяки напівавтоматичному технологічному процесу.

"Постріл в кут" (2008-2009): гармата, що стріляє снарядами з червоного воску в кут кожні 20 хвилин, невтомно повторюючи дію. Це, мабуть, найдраматичніша робота виставки, в якій форма твору постійно видозмінюється завдяки воску, що накопичується та розмазується по стінах і підлозі галерейного простору.

Постріл у кут, 2009, змішана техніка

Примітивність матеріалу та вдавано випадкові форми цих скульптур стають контрапунктом до ідеальної поверхні дзеркальних робіт, що панують на одному з поверхів PinchukArtCentre. Дзеркальна поверхня перекручує простір і вибудовує динамічну взаємодію між роботою, архітектурою і глядачем.

Якщо бетонні, сталеві і воскові форми становлять собою осердя виставки, то 26 архітектурних макетів представляють Капура з іншого боку – як художника, який захоплюється місцями громадського користування. Макети проектів знайомлять глядача ще з однією сферою творчості Капура та його сприйняттям простору в архітектурному масштабі.

S-подібна крива, 2006, нержавіюча сталь

Центральним експонатом виставки є спеціально створена монументальна робота зі сталі, в якій втілюється головна ідея Капура про одночасність внутрішнього та зовнішнього в скульптурі.

Виставка Капура триває з 19 травня по 30 вересня 2012 року та розташована на трьох поверхах арт-центру. Вона супроводжується інтенсивною освітньою програмою: дискусіями, круглими столами, спеціальними заходами для дітей і родин та ін. Графік проведення заходів доступний на сайті арт-центру.

Виставка в PinchukArtCentre продовжує міжнародну кар’єру Капура, що триває вже 30 років. Окрім численних персональних виставок, митець створив величні інсталяції для Турбінної зали галереї Тейт Модерн (Tate Modern) у рамках серії Unilever, а також для паризького Гран-Пале в рамках проекту "Монумента 2011" ("Monumenta 2011"). Він створив скульптури для громадського простору, серед яких "Хмарні ворота" у Мілленніум парку в Чикаго і 10-метрове "Небесне дзеркало", встановлене у Рокфеллер-центрі, Нью-Йорк, у 2006 році, а також у Кенсінгтонському парку Лондона у 2010 році. Крім того, у 2010 році в англійському місті Мідлсбро була відкрита скульптура "Теменос" - перша з серії гігантських робіт, запланованих для встановлення в долині річки Тіз. Його монументальна робота "Орбіта" буде урочисто відкрита у травні 2012 року під час Олімпійських ігор у Лондоні.

Аніш Капур навчався у Hornsey College of Art та Chelsea School of Art. Він швидко здобув міжнародне визнання, представивши Британію на Венеціанській бієнале у 1990 році, де і був нагороджений Premio Duemila. Наступного року митець став володарем Премії Тернера. Ці успіхи сприяли його кар’єрі і відтоді він став одним із найвпливовіших митців сьогодення. У 2011 році Аніш Капур став лауреатом міжнародної мистецької премії японської імператорської сім’ї Premium Imperiale в галузі скульптури.

Детальніше про художника можна дізнатися на вебсайті anishkapoor.com

Реклама:

Головне сьогодні