Презентація українського перекладу книжки історика Тімоті Снайдера "Перетворення націй"

Книгарня "Є" та видавництво "Дух і Літера" запрошують на презентацію українського перекладу книжки історика Тімоті Снайдера "Перетворення націй". Зустріч відбудеться в понеділок, 20 травня.

У своїй книзі відомий американський історик, професор Єльського університету Тімоті Снайдер досліджує феномен народження модерних націй. Книга починається з розгляду створення в XVI ст. Речі Посполитої – найбільшої держави ранньомодерної Європи. Наприкінці ж ХХ ст., яким і закінчується дане дослідження, землі колишньої Речі Посполитої поділили між собою держави, названі за націями: Польща, Україна, Литва та Білорусь. Відповідно до найпоширенішого на цей момент уявлення про національність, державні кордони мали охоплювати мовні спільноти. Яким чином з однієї ранньомодерної національної ідеї постали чотири модерні? Відповідь автора покликана привернути увагу як фахових істориків, так і людей, яким небайдужі питання власної ідентичності.

Тімоті Девід Снайдер – американський історик, професор Єльського університету. Спеціалізується на історії Центральної та Східної Європи. Досліджує питання націоналізму, тоталітаризму та голокосту. Народився 18 серпня 1969 року в Огайо. Навчався в Браунському університеті (1987–1991) й Оксфорді (1991–1995). Докторський ступінь здобув 1997 року в Оксфордському університеті. Працював у Національному центрі наукових досліджень (CNRS, Франція), а також у Віденському інституті наук про людину (Institut für die Wissenschaften vom Menschen), у Варшаві та Гарварді. Викладає на історичному факультеті Єльського університету. Праці Тімоті Снайдера опубліковані в наукових журналах різних країн десятьма мовами світу, зокрема німецькою, французькою, польською, російською, українською та ін.

Автор монографій: "Криваві землі" (Bloodlands: Europe Between Hitler and Stalin, Basic Books/Random House, 2010), перекладена дванадцятьма мовами світу; "Червоний князь" (The Red Prince: The Secret Lives of a Habsburg Archduke, Basic Books/Random House, 2008); "Нариси із таємної війни" (Sketches from a Secret War: A Polish Artist’s Mission to Liberate Soviet Ukraine, Yale University Press, 2005); "Перетворення націй" (The Reconstruction of Nations: Poland, Ukraine, Lithuania, Belarus,1569–1999, Yale University Press, 2003); "Націоналізм, марксизм і сучасна Центральна Європа" (Nationalism, Marxism, and Modern Central Europe: A Biography of Kazimierz Kelles-Krauz, 1872-1905, Harvard Ukrainian Research Institute and Harvard University Press, 1997).

Є також співавтором книг "Сталінізм і Європа" (Stalinism and Europe: Terror, War, and Domination, 1937–1947, Oxford University Press, 2012, coedited with Ray Brandon) і "Стіна навколо Заходу" (The Wall Around the West: State Borders and Immigration Controls in Europe and North America, Rowman and Littlefield, 2000, coedited with Peter Andreas), а також розділів у колективних наукових виданнях і статей у фаховій та загальній періодиці.
Лауреат літературної премії "Книжка Ляйпцигу" (2011 р.), премії Емерсона та ще низки нагород і відзнак у різних країнах. На разі працює над книгами про Голокост та історію Східної Європи.

ВІДЕО ДНЯ

Учасники: Оля Гнатюк та Леонід Фінберг.

Місце:
Книгарня "Є" на "Золотих воротах"

Лектори:
Фінберг Леонід,Гнатюк Олександра

Вартість:
Безкоштовно

Реклама:

Головне сьогодні