Лекція Олександра Буценка "Музей у громаді, для громади чи понад громадою?"

8 жовтня 2013 року з 11:00 до 13:00 запрошуємо в Національний центр народної культури "Музей Івана Гончара" на лекцію Олександра Буценка "Музей у громаді, для громади чи понад громадою?".

Олександр Буценко (м. Київ) – директор Центру розвитку "Демократія через культуру", неурядової організації, розташованої в Києві. Письменник, аналітик, тренер, коуч, журналіст, перекладач. Консультант Комітету Верховної Ради України з питань культури і духовності (2004-2009), радник міністра культури і туризму України з питань міжнародної співпраці та європейської інтеграції (2007–2009), радник голови Державного комітету України з питань національностей та релігій (2010–2011), консультант Ради Європи з питань культурної політики та міжкультурного діалогу. Експерт Ради Європи з питань культурної політики й розвитку, координатор міжнародних проектів в Україні в галузі гуманітарного і місцевого розвитку. Автор низки статей та есеїїв в національних і міжнародних ЗМІ з питань культурної політики, культурного розмаїття та міжкультурного діалогу.

Редактор багатьох книжок, періодичних видань і окремих публікацій у ЗМІ, ініціатор і головний редактор інформаційного бюлетеня "Діалог" (2005–2010) про теорію і практику соціальної та культурної політики й розвитку в Європі. Автор навчальних курсів "Інноваційні проекти та програми в галузі культури", "Сучасний музей у мінливому світі", "Громади, орієнтовані на майбутнє".

Сучасний музей, як і кожна організація культури, існує в умовах ринкової економіки, стрімких політичних та соціальних змін, глобалізаційних процесів… При цьому музеї розташовані у великих чи малих місцевих громадах, де провадять свою діяльність, намагаючись досягти поставлених перед ними цілей. Які ж цілі та завдання під силу сучасному музею по відношенню до громади, в які він існує?

Що може музей і на яких засадах будувати йому взаємини з громадою та місцевою владою – просто існувати в ній, як одна з культурно-розважальних установ, бути понад громадою, опікуючись науковими та професійними проблемами, чи стати рушійною силою розвитку громади та зміни мислення її мешканців?

Спробувати відповісти на ці питання і є метою пропонованої лекції.

Лекція відбудеться в рамках проекту Музею Івана Гончара "Актуальний музей: стратегія динамічного розвитку" (проект "Динамічний музей" Фонду Ріната Ахметова "Розвиток України").

Попередня реєстрація: [email protected], +380 (44) 280 52 10, 288 92 68.

Місце:
Музей Івана Гончара

Лектори:
Буценко Олександр

Вартість:
Безкоштовно

Реклама:

Головне сьогодні