Презентація книги "Соціально-психологічні і культурні наслідки Голодомору та сталінських репресій"

Напередодні відзначення 80-х роковин Голодомору 1932-1933 років у НаУКМА презентують книгу "По той бік себе: соціально-психологічні і культурні наслідки Голодомору та сталінських репресій", автор – науковий співробітник Інституту суспільних досліджень Ірина Рева.

Як змінив українське суспільство Голодомор? Чи змінився менталітет українських селян після розкуркулення? Як вплинули на громадянську позицію пересічного громадянина події сталінського терору? Про все це ідеться в науково-популярній книзі дніпропетровської дослідниці, яка розповідає про цікаві, але маловідомі дослідження в галузі вітчизняної психоісторії.

"Дослідження засвідчують, що психологічні якості людей, які в дитячому віці пережили Голодомор, відрізняються від характеристик громадян, які не мали такого досвіду. Постраждалі від геноциду менше, ніж інші їх однолітки, вірили в ефективність своїх дій, виявляли схильність ставити перед собою завдання простіші, ніж могли би виконати, а їх відчуття самореалізованості було відчутно нижчим. При цьому вони виявляли більшу тривожність, частіше страждали від депресій та мали більше психосоматичних захворювань", – таких висновків доходить дослідниця.

Автор книги також звертає увагу на психологічний феномен "ідентифікації жертви з агресором" ("Стокгольмський синдром"), який проявився в 1930-х у масовому переході українців, у першу чергу селян, уцілілої частини національно свідомих культурних та громадських діячів, інтелігенції, на російську мову спілкування, у переорієнтації на російські імперські та радянські культурні цінності, в українофобії (страху перед патріотично налаштованими громадянами) тощо.

У презентації візьмуть участь:
- Ірина Рева – автор книги, науковий співробітник Інституту суспільних досліджень;
- Володимир Панченко – к.і.н., директор Інституту суспільних досліджень;
- Тетяна Воропаєва – к. псих. наук, старший науковий співробітник Центру українознавства філософського факультету КНУ ім. Т. Шевченка;
- Людмила Гриневич – к.і.н., керівник Українського центру досліджень Голодомору НаУКМА.

Місце проведення: бібліотека Антоновичів, читальна зала 22.

Місце:
Бакалаврська бібліотека імені Тетяни та Омеляна Антоновичів НаУКМА

ВІДЕО ДНЯ

Лектори:
Рева Ірина

Вартість:
Безкоштовно

Реклама:

Головне сьогодні