Літературна ніч в контексті виставки "Страх та надія"

Літературно-мистецька акція відбудеться в рамках програми SUMMERпропаганда - серії публічних кінопоказів, дискусій та публічних заходів в контексті групової виставки "Страх та надія".

Метою заходу є продовження діалогу між мистецтвом та літературою, а також створення платформи для розглядання представлених робіт крізь незвичну "текстову" оптику.

В Літературній ночі, що складатиметься з двох частин, візьмуть участь журналістка та авторка книги "Єлюди" Крістіна Бердинських, письменниці Софія Андрухович, Катерина Бабкіна, Ірена Карпа та інші. Кураторка "Літературної ночі" - журналістка та літературна оглядачка Ірина Славінська.

Програма Літературної ночі в PinchukArtCentre:

19:30-20:30

Читання книги "Єлюди" Крістіни Бердинських

Місце проведення: зала з роботою Жанни Кадирової "Натовп", 2 поверх, PinchukArtCentre.

Робота Жанни Кадирової "Натовп" складається зі скляних вітрин, в кожній з яких міститься колаж із вирізок щоденних газет за 2012 рік. Кожен із цих колажів є портретом натовпів людей із різних країн світу - таких, якими їх видно зі сторінок друкованої преси.

Саме поруч з роботою "Натовп" учасники літературної ночі почують та побачать вже літературно-документальний колаж історій людей Майдану 2013-2014 років. Десяток українських письменників зустрінуть один одного та історії Інших – відомих і невідомих людей – крізь практику читання "всліпу" уривків книжки "Єлюди". Це читання – випадкова зустріч, що дозволить пригадати власну участь у новітній історії та побачити цей особистий досвід крізь призму роботи ЗМІ, які фіксують світ "так-як-є" і водночас надають певний ракурс бачення.

Книжка "Єлюди" створена журналісткою Крістіною Бердинських, яка під час Євромайдану записувала в рамках Facebook-проекту "Єлюди – Maidaners" живу історію очевидців і безпосередніх учасників подій, які змінили країну. Читання "Єлюди" в рамках Літературної ночі відбуваються з люб’язної згоди авторки проекту.

Учасники читань: журналістка Крістіна Бердинських, письменники та поети
Катерина Бабкіна
, Анатолій Дністровий, Артем Захарченко, Ірена Карпа,
Павло Коробчук, Артем Полежака, Юлія Стахівська, Ірина Цілик та Тетяна Щербаченко.

20:30-22:00

Читання книги "Фелікс Австрія" Софії Андрухович

Місце проведення: зала з роботою Микити Кадана "Експонат. Нероздільне", 3 поверх, PinchukArtCentre.

"Експонат. Нероздільне" – це монументальна робота з попелу Микити Кадана. Попіл - пам’ятник минулому, якого вже нема. Попіл - порожнє місце, згарище. Те, що згоріло без сліду. І те, що відродиться з попелу. В контексті цієї роботи Софія Андрухович вперше читатиме фрагменти свого роману "Фелікс Австрія", котрий вийде друком у вересні.

"Фелікс Австрія" – це історія, що починається з попелу Мармулядової пожежі. Дія роману відбувається в довоєнному Станіславові, в час, коли світ іще не згорів дотла у вогнищі двох Світових воєн. На тлі сцен реальності, якої більше немає, постають вічні сюжети про життя, смерть і любов.

Літературна ніч проводиться з 2010 року та є складовою освітньої програми PinchukArtCentre.

Участь безкоштовна. Зважаючи на обмежену кількість місць у залі, просимо попередньо зареєструватись за телефоном +38 044 590-08-58 або надіслати запит на e-mail: [email protected]

Реклама:

Головне сьогодні