У будівлі МЗС відкриється перший в історії кураторський мистецький проект

Виставка є першим кураторським проектом в мистецькому просторі МЗС. Реалізувати його Міністерство запросило незалежних кураторок Лізавету Герман та Марію Ланько.

У рамках експозиції можна буде побачити твори Анни Звягінцевої, групи SOSka, Юрія Кручака, Андрія Боярова, Лесі Хоменко, Андрія Стегури, Ростислава Котерліна, Алевтини Кахідзе, Анатолія Бєлова, групи Р.Е.П., Євгенії Бєлорусець та Саші Курмаза. Експозиційний дизайн проекту розробив архітектор і художник Олександр Бурлака.

"Експозиція являє собою практики українських художників останніх десяти років. Предметом мистецьких досліджень є проблеми та феномени, що знаходяться поза офіційним та публічним дискурсами та не є частиною регламентованої репрезентації країни як для зовнішньої, так і для внутрішньої аудиторії.

Фото - ескіз інсталяції Олександра Бурлаки

У цьому сенсі виставка працює всупереч контексту її презентації — закритій державній установі. У фокусі виставки – емансипований погляд художників на замовчувані, небажані та непопулярні теми, травматичні досвіди і незручні історії, що разом складають "інший", вільний від ідеологічних конструкцій та заскорузлих стереотипів образ країни.

Представлена на території цілком новій та незвичній для сучасного мистецтва й публічних дискусій, в зоні проведення офіційних міжнародних заходів МЗС, виставка пропонуватиме глядачам можливі моделі осмислення України в період "перезавантаження" суспільної ідеї – України складної, різноманітної та багатої на індивідуальні позиції та думки", – відзначили куратори, коментуючи проект.

Посол з особливих доручень МЗС Дмитро Кулеба відзначив: "Виставка є черговим кроком на шляху реформування підходів до репрезентації української культури для закордонних аудиторій. Вперше офіційні представники і делегації іноземних держав, які відвідуватимуть Міністерство, бачитимуть не радянське чи пострадянське, а сучасне українське мистецтво. Виставка також створить принципово нову атмосферу безпосередньо в робочому просторі українських дипломатів".

Реклама:

Головне сьогодні