Лекція Вахтанґа Кебуладзе «Кант & Хармс»

20 серпня у «Хармсі» пройде лекція Вахтанґа Кебуладзе – філософа, публіциста, поета, музиканта і перекладача.

Критичне ставлення до навчання Канта починає формуватися у російській філософії ще в ХIХ столітті. Найчастіше ця критика мала не науково-академічний, а релігійний характер. Від Соловйова до Флоренського завзяті захисники «російської духовності» нападали на Канта, вбачаючи в його філософії мало не головну загрозу.

ВІДЕО ДНЯ

Цікаві відгомони такого ставлення до Канту звучать в російській поезії та літературі Срібного століття. Тут, в першу чергу, варто згадати Андрія Білого, який спочатку сам знаходився під великим впливом Канта, а потім досить вишукано і іронічно зживав це своє захоплення у власній поезії.

Члени ОБЕРИУ (Об'єднання реального мистецтва), одним з яких був Данило Хармс, продовжили традицію критичної рецепції Канта. Але, якщо представники російської релігійної філософії в основному критикували етичну концепцію Канта, то оберіути, і в першу чергу Хармс, у своєму прагненні до абсурду, намагалися переосмислити основи теоретичної філософії Канта. Хармс робив це дуріючи.

Вхід вільний.

Зареєструватися.

Місце: Хармс (вул. Володимирська, 45а), Лектори: Кебуладзе Вахтанґ, Безкоштовно, Організатори: Книжкова лавка-кафе «Хармс»

Реклама:

Головне сьогодні