Вечір романтичної іспанської музики

Кожного року, а саме 12 жовтня, іспаномовні країни святкують свій День Незалежності. Поважаючи прагнення інших країн до свободи та незалежності, камерний ансамбль "Київські солісти" створив програму з творів найвідоміших іспанських композиторів. В концерті прозвучить музика Сарасате, де Фалья, Гранадоса-і-Кампіно, Альбеніса та інших.

Слід зазначити, що вся іспанська музика відрізняється специфічною екзотичністю та підвищеною емоційністю виконання.

Іспанські композиторі, як і багато інших, творчо переосмислюють іспанський фольклор, що є найбагатшим надбанням цього народу.

Наприклад творчості І. Альбеніса і Е. Гранадоса-і-Кампіно, які розробляли переважно андалусійский фольклор, властиві контрастні зіставлення чіткої, ритмічно пружнї пульсації.

А вже творчість де Фалья, характеризується яскравою індивідуальністю і досконалістю технічного виконання, і є одним з найвищих досягнень західно-європейської музичної класики XX сторіччя. А, мабуть, найвідоміший з іспанських композиторів Пабло де Сарасате є не тільки колоритним і віртуозним, але ще й яскраво-мелодійним. Його гра відрізнялася чудовою технікою, чистотою, співзвучністю і витонченістю тона, дивовижною досконалістю смичка. Сучасники називали його - "Паганіні кінця століття, король мистецтва, сонячно світлий художник".

ВІДЕО ДНЯ

Не секрет, що іспанська музика є чуттєвою, яскравою, насиченою та ритмічною, тому цей концерт можна сміливо назвати музичною мандрівкою Іспанією.

Концерт відбудеться 12 жовтня о 19.00 у Будинку Архітектора по вулиці Грінченка, 7.

Національний камерний ансамбль "Київські солісти"

Один з найвідоміших та найпопулярніших камерних оркестрів Україні. У його складі – обдаровані молоді музиканти, лауреати національних і міжнародних конкурсів. Створення Державного камерного ансамблю "Київські Солісти" – здійснення давнішньої мрії маестро Богодара Которовича (1941-2009). Він був засновником, художнім керівником і диригентом цього чудового колективу, визнаного слухачами та критиками у різних країнах світу. Нині головний диригент оркестру Дмитро Яблонський.

"Київські Солісти" постійні учасники різних фестивалів та концертів в Україні та в багатьох країнах Європи. Неодноразово з великим успіхом проходили тріумфальні гастролі ансамблю по містах Японії, включаючи Токіо та Кіото.

Художній керівник, народний артист України, Олесь Ясько.

Реклама:

Головне сьогодні