Презентація книжки-події: «RECвізити. Антологія письменницьких голосів»

15 грудня о 19:00 відбудеться презентація книг-інтерв’ю з сучасними українськими письменниками, записаних журналісткою Тетяною Терен у рамках проекту «RECвізити. Антологія письменницьких голосів». Книжки вийшли у «Видавництві Старого Лева».

Мета проекту «RECвізити» – зберегти думки, переконання, позиції, оцінки, творчі й життєві правила найзнаковіших сучасних українських авторів. 20 героїв цієї антології відверто і щиро розповідають про своїх батьків, місця народження і сім’ю, згадують учителів і колег, діляться письменницькими секретами, розмірковують про любов, віру і сенс життя. У першій книзі проекту «звучать» голоси Юрія Андруховича, Віри Вовк, Лесі Ворониної, Василя Голобородька, Лариси Денисенко, Анатолія Дімарова, Івана Дзюби, Івана Драча, Сергія Жадана та Оксани Забужко. До другої книги ввійшли розмови з Юрком Іздриком, Ігорем Калинцем, Маріанною Кіяновською, Іваном Малковичем, Юрієм Мушкетиком, Дмитром Павличком, Галиною Пагутяк, Тарасом Прохаськом, Ірен Роздобудько та Юрієм Щербаком.

ВІДЕО ДНЯ

Для багатьох письменників інтерв’ю, записані для цієї антології, стали першою спробою щось підсумувати, осмислити, врешті, це можуть бути й чернетки мемуарів, які з’являться згодом. Зустрівшись на сторінках цього двокнижжя, письменники несподівано починають говорити не лише з невидимим уважним інтерв’юером, але й одне з одним. «Це проект про болючі непорозуміння, причини яких слід шукати в непроговореному і неосмисленому ХХ столітті, але так само він, за Прохаськом, про зв’язок усього з усім, про неперервність, яка може творитися лише на особистісному рівні», – зазначає у передмові до видання Тетяна Терен.

«RECвізити» подарують чимало відкриттів поціновувачам творчості представлених на сторінках цього двокнижжя авторів, а разом з тим стануть незамінним дороговказом для тих, хто тільки відкриває для себе світ сучасної української літератури. Книги проілюстровані світлинами київського фотографа Олександра Хоменка, зробленими під час самих інтерв’ю.Участь у першій презентації «RECвізитів», окрім авторів проекту, візьмуть письменники Оксана Забужко, Іван Малкович, Лариса Денисенко, Леся Воронина, Юрій Щербак, Іван Драч, Юрій Мушкетик, літературознавець, професор Києво-Могилянської академії Віра Агеєва, телеведуча Мирослава Барчук та журналіст, генеральний директор Національної телекомпанії України Зураб Аласанія. Модеруватиме захід телеведуча Ілона Довгань.

Подія на фейсбук-сторінці.

Місце: Національний музей Тараса Шевченка (бульвар Тараса Шевченка, 12), Лектори: Забужко Оксана , Малкович Іван , Денисенко Лариса , Безкоштовно

Реклама:

Головне сьогодні