Public Science: «Космічна павутина»

18 грудня в рамках науково-популярного лекторію Public Science відбудеться лекція на тему: «Космічна павутина». На лекції ви дізнаєтеся нашу «космічну адресу», побачите найближчі і найбільш далекі скупчення галактик, познайомитеся з методами визначення відстаней до галактик, з детекторами темної матерії і з комп’ютерними космологічними симуляціями.

Всесвіт заповнений велетенськими складними зоряними системами – галактиками. Перші великі каталоги галактик показали, що в області сузір’їв Діви і Волосся Вероніки густина галактик значно більше середньої. Так було відкрите одне з перший надскупчень галактик – Концентрація Шеплі. Подальші дослідження виявили, що розподіл галактик у Всесвіті вельми нерівномірний. Галактики об’єднуються у скупчення, плоскі стіни і видовжені філаменти. Рух галактик у скупченнях, вказує на те, що основною складовою Всесвіту є не зорі, а загадкова темна матерія. Гравітаційне поле темної матерії визначає будову зоряних систем і прискорює формування небесних тіл. На масштабі мільярдів світлових років Всесвіт являє собою мереживо волокон темної матерії, що розширюється з прискоренням. Вивчення структури Всесвіту дозволяє людям збагнути своє місце у ньому і відкрити багато нових дивних явищ природи.

ВІДЕО ДНЯ

Лекцію читає Анатолій Тугай, кандидат фізико-математичних наук, доцент фізичного факультету кібернетики КНУ ім. Т. Шевченка.

Будуть розібрані такі питання: - властивості галактик, їх розташування у просторі;- які найбільші структури у Всесвіті;- що таке космічний горизонт і що знаходиться за ним;- як темна матерія впливає на наше життя.

Вартість: 120 грн (умови Простору включені). Попередня реєстрація обов’язкова.

Місце: Креативний простір «Часопис» (вул. Льва Толстого, 3), Вартість: 120 грн, Організатори: Public Science

Реклама:

Головне сьогодні