Виставка Lobule художника Headachee ArtLaboratory

4 лютого відбудеться відкриття виставки Lobule (Клітина) українського медіахудожника Headachee ArtLaboratory. Автор проекту тематизує таке поняття, як «земля». «Земля» виступає тут у двох контекстах: як фізична частина простору (території) і як образ в нашому історико-культурному розумінні.

«Земля» як образ, набуває функції архіву, інформаційного носія культурно-історичного спадку. За допомогою меппінгу художник одночасно відтворює хронологію подій, що відбулися на нашій території за період 90 років (з появи відео-документування). Фрагменти історичних подій оформлені у вигляді напівпрозорих спалахів на гранях зрізу ґрунту і впорядковані як хронологічні шари.

«Земля» як фізична субстанція відтворена художником у формі біологічної циркуляції процесів в ґрунті, ілюзією «живого» фрагменту простору. Тобто фрагмент землі (ґрунту) візуалізується в образі живої клітини. Суть такої метафори полягає в людській властивості ототожнювати матеріальний світ та складну багатовікову систему образів та сенсів. Поняття етнічної, культурної приналежності, історії, батьківщини, дому, сім'ї неподільно пов'язані з образом «землі». На цьому образі заснована ідентифікація будь-якого соціуму.

В експозиції буде представлена також серія об'єктів, оформлена у вигляді ботанічного гербарію, зразки якого зібрані з кабелів і проводів, що передають відео та аудіо інформацію. Це метафоричне уявлення про інформаційний простір, як про другу природу – штучно створену модель світу. Сучасні інформаційні технології створюють віртуальний простір, який є джерелом для набування віртуального знання замість дослідного. Таким чином повна картина реального світу поступово втрачається.

Подія на фейсбук-сторінці.

Місце: 32Vozdvizhenka ARTS HOUSE (вул. Воздвиженська, 32), Безкоштовно

Реклама:

Головне сьогодні