Благодійний фестиваль до Міжнародного дня біженця

20 червня у просторі Мистецького Арсеналу відбудеться Благодійний фестиваль до Міжнародного дня біженця. Організований спільно із Агентством ООН у справах біженців та волонтерськими ініціативами, захід має на меті привернути увагу до історій людей, які змушені були залишити свої домівки.

В Україні на даний момент мешкає більше 7 000 біженців та шукачів притулку з інших країн. В результаті конфлікту на Донбасі та подій в Криму більш ніж 1,8 мільйонів українців стали внутрішньо переміщеними особами.

ВІДЕО ДНЯ

Благодійний фестиваль збере на території Арсеналу переселенців зі сходу та Криму, біженців з інших держав, які знайшли притулок в Україні, а також громадські організації, що надають допомогу цим категоріям. Учасники Фестивалю хочуть привернути увагу киян та медіа до потреб людей, які змушені розпочали нове життя. Незважаючи на складнощі, багато із них змогли розпочати нові проекти та бізнеси, стати активною частиною громади та готові допомагати іншим.

Відвідувачів очікує насичена програма заходів та виставок:

Традиційні страви від біженців, які проживають в Україні: гостям фестивалю запропонують приєднатися до справжньої ефіопської кавової церемонії, спробувати традиційні афганські та азербайжанські страви, посмакувати кримсько-татарськими солодощами та десертами східної кухні.

На фестивалі можна буде познайомитись із успішними стартапами переселенців та біженців, які відкрити власну справу – кав'ярню, виробництво делікатесів, школу бойових мистецтв та виготовлення одягу. Частину прибутку від ярмарки етнічних прикрас та хендмейду, кераміки та аксесуарів ручної роботи учасники передадуть на підтримку дітей переселенців на сході України.

Дитяча програма передбачає безкоштовні майстер-класи із плетіння афганських косичок, уроки малювання від професійного художника із Ірану, навчання східного живопису сумійо та гончарній справі, тренінги зі східних єдиноборств та різноманітні заняття із виготовлення рукотворів. У дитячій зоні для юних відвідувачів фестивалю працюватиме лабіринт та школа правової грамотності.

На події організують тихий аукціон художніх робіт біженців, які проживають в Україні. Тут можна буде оглянути та придбати роботи від митців із Сирії, Афганістану, Анголи, Конго, Ірану та Іраку.

Музичну програму Фестивалю доповнить спеціальна постановка від Театру переселенця. Документальна вистава «Києве мій» розповість про те, які переселенці відчувають Київ і чи може він стати їх новим домом.

На території заходу буде діяти міні-кінотеатр під відкритим небом, де покажуть кращі ролики на підтримку переселенців та біженців, зокрема від Фестивалю соціальної реклами «Molodiya».

Серед інших проектів представлять мистецький проект «Одісея Донбас», що розповідає історії міст і містечок Донбасу. Автори проекту – Дар'я Цимбалюк, Юлія Філіп'єва і Віктор Засипкін – провели глибинні інтерв'ю з вимушеними переселенцями зі сходу України. Під час інтерв'ю колишні мешканці й мешканки Донбасу власноруч створили ментальні карти місць, які їм довелося залишити. Ці мапи фіксують міста й містечка сходу країни такими, якими вони були до початку бойових дій і якими збереглися в пам'яті людей.

Вхід на Фестиваль та експозицію Арсеналу під час події буде безкоштовним.

Фейсбук-сторінка події.

Місце: Мистецький Арсенал (вул. Лаврська, 10-12), Безкоштовно, Організатори: Мистецький Арсенал

Реклама:

Головне сьогодні