Інтервенція «Населяючи тіні»

9 липня о 17:00, в рамках проекту «Суспільна угода» фонду Ізоляція мексиканська мисткиня Синтія Ґутьєррес відкриє тимчасову інсталяцію «Населяючи тіні» (Inhabiting Shadows) на місці поваленого пам'ятника Леніну в Києві.

Протягом тисячоліть по всьому світу зводили пам'ятники, щоб відзначити події та місця, які мають особливу цінність для певної групи людей. Вони височіють у містах, селищах, а іноді й посеред поля чи на горі, щоб нагадувати, наставляти або попереджати. Деякі з них стали символами нашої історії та частиною нашої культурної спадщини й самобутності. Проте якщо ці миті, викарбувані в камінні чи бронзі, для одних є моментами слави, то для інших вони символізують падіння та пригнічення. Подекуди вони виглядають мов надгробні плити, рештки минулого, що належать іншій історії, невідомо ким і з якою метою залишені нам. Але попри свою сталість і нежиттєвість, вони наче й досі вказують, примушують, нав’язують та судять з висоти власного становища.

Зараз в Україні важливим є питання, яким має бути пам'ятник, який втілює в собі культурну самобутність і свободу цілого народу. Чи існує образ, який здатен репрезентувати народ? Чи потрібно прагнути до панування однієї ідентичності?

Інсталяція «Населяючи тіні» дозволить кожному піднятися сходами та зайняти порожній простір п'єдесталу на кілька хвилин. Щоб розмірковувати про минуле, потрібно «оселитися» в його тінях, самим стати новими рухливими статуями і таким чином відкрити новий горизонт. Отже, тимчасовий пам'ятник, вбудований у залишки старого монументу, апелює не стільки до зведеної конструкції, скільки до людей, які його створюють своїми рухами, своєю присутністю, ідеями. «Населяючи тіні» – це свого роду пам'ятник в процесі будівництва, де кожен є частиною ідентичності, яка змінюється з плином часу і з людьми.

Мистецька інтервенція Синтії Ґутьєррес триватиме тиждень.

На відкритті буде присутня авторка інсталяції, а також Катерина Філюк, кураторка проекту Суспільна угода, Ганна Бондар, в.о. головного архітектора міста Київ та членка відбіркового журі проекту Суспільна угода, та Олександр Виноградов, менеджер зі зв'язків із громадськістю фонду Ізоляція.

Безкоштовно, Організатори: Фонд «Ізоляція. Платформа культурних ініціатив»

Реклама:

Головне сьогодні