Лекція Кирила Ткаченка «Ентузіазм та розчарування: шахтарський рух на Донбасі між 1988 та 1993 роками»

Протести шахтарів були одним із найпотужніших елементів протестного руху, що призвів до падіння СРСР. Протягом лише кількох років шахтарські протести радикалізувалися, перейшовши від суто економічних до рішучих політичних вимог, на кшталт відставки Горбачова та вилучення з конституції СРСР статті про «керівну та спрямовуючу силу» компартії. Шахтарський рух на Сході України підтримав незалежність України та – що з сьогоднішньої перспективи, можливо, видаватиметься дещо дивним – ринкові перетворення. Лише протягом кількох наступних років настрої змінилися докорінно. В 1993 Донбас був охоплений масовим страйком, потужнішим за всі протести попередніх років. Попри те, що він був обумовлений передусім економічними мотивами, страйкарі наголошували на його політичному характері. Страйк 1993 року призвів до відставки Леоніда Кравчука та перевиборів парламенту, вперше були озвучені вимоги автономії. Яким чином це стало можливим?

У своїй доповіді Кирило Ткаченко намагатиметься окреслити траекторію протестного руху на Донбасі 1988-1993 років, прояснити його причини та наслідки.

Деталі на сайті, фейсбук-сторінці.

Місце: Центр візуальної культури (вул. Глибочицька, 44), Лектори: Ткаченко Кирило , Безкоштовно, Організатори: Центр візуальної культури , "Олімпіада-84 у Донецьку"

Реклама:

Головне сьогодні