Міжнародний фестиваль кіно та урбаністики «86»

28 квітня — 2 травня у місті Славутич неподалік Чорнобиля відбудеться четвертий міжнародний фестиваль кіно та урбаністики «86». Цьогорічна тема — «Близькість». Програма фестивалю буде спробою з'ясувати, що таке близькість, як можливий цей утопійний доcвід у сучасному місті — між самотністю і тоталітарним колективізмом.

У програмі «86» — українські прем’єри знакових документальних фільмів за останній рік. Серед них «21хНью-Йорк» (21 X New York) польського режисера Пьотра Стасіка. Режисер мандрує нью-йоркським метро, де зустрічає героїв свого фільму, емоційних та вразливих, на фоні збайдужілої динаміки «столиці світу». Фільм номінований на «європейський «Оскар» — премію Європейської кіноакадемії. Попередній фільм Пьотра Стасіка «Щоденник подорожі» (A Diary of a Journey) — переможець Docudays UA.

Також у програмі «Велика стіна» (The Great Wall) ірландського режисера Тадга О’Салівана. Фільм-призер низки міжнародних фестивалів пропонує незвичний погляд на міграційну кризу в Європі. Він досліджуює бар’єри, стіни і перепони, що виникають від середземноморського узбережжя до європейських столиць і «місць сили».

Крім цього, на «86» покажуть дві конкурсні програми українського кіно. Вдруге відбудеться національний конкурс авторської документалістики «Пальма Півночі». Членом журі стане відомий режисер Віталій Манський («У променях сонця», «Рідні»). Утретє відбудеться конкурс-лабораторія урбаністичного кіно MyStreetFilmsUkraine. Цьогорічна програма має назву «Рубіж». Молоді режисери з міст Луганської та Донецької областей створюватимуть кіно про середовище, де вони виросли. Творчими наставниками «Рубежа» будуть: переможець кінофестивалю Sundance Чед Ґрасіа («Російський дятел»), переможець фестивалю Hot Docs Остап Костюк («Жива Ватра»), володар гран-прі фестивалю «Молодість» Олександр Ратій («Повернення») та лауреатка Docudays UA Надія Парфан («Reve ta Stohne on Tour»).

Окрім кіно, у «Близькості» музична, урбаністична та театральна програми. Зокрема, до Славутича завітає австрійський митець Франц фон Штрольхен із театральним перформансом «Мій власний Чорнобиль», історією про людей з різних країн, яка розгортається з спільного для них дитячого спогаду, чорнобильської катастрофи, і неминуче рухається в бік катастроф сучасності.

Місце: м. Славутич (), Безкоштовно, Організатори: Фестиваль кіно та урбаністики «86»

Реклама:

Головне сьогодні