День Ізоляції 2017

9 червня фонд Ізоляція відзначає третій рік діяльності у вигнанні. У цей день у 2014 році територію заводу ізоляційних матеріалів у Донецьку, на якому розміщувався фонд, захопили озброєні представники самопроголошеної «Донецької Народної Республіки», заявляючи про свій намір використовувати приміщення для зберігання російської гуманітарної допомоги. Насправді територія досі використовується як військова база, в’язниця, склад крадених авто та місце зйомок російських відео-фейків. Евакуювавши команду, ІЗОЛЯЦІЯ продовжила роботу за межами Донецька, здійснюючи свою діяльність на Сході України, у Києві та за кордоном.

День Ізляції – це нагода згадати донецький період діяльності фонду (2010-2014) та зібрати друзів. Традиційна ретроспективна програма цього року присвячена міжнародній резиденції «Мінлива хмарність» (2011), куратором якої був Борис Михайлов, класик сучасної концептуальної фотографії, лауреат премії Hasselblad, який представляє національний павільйон України на Венеційській бієнале 2017 року. Проект відображав рефлексії вісьмох учасників резиденції з семи країн світу – їхні переживання у ході дослідження кількох міст Донецької області. Одним із об’єктів дослідження став покинутий Палац культури у Горлівці.

ВІДЕО ДНЯ

Фотовиставка Будинок культури складається з робіт Флавії Жункейра, Андрія Логінова, Марко Цитрона, Марини Блек, Діми Сергєєва та Жани Кадирової. Фотографії, зроблені у різний час, фіксують процес поступового занепаду будівлі горлівського Палацу культури, збудованого 1951 року. Будинок культури видається одним із тих фантомів минулого, яким протистояла ІЗОЛЯЦІЯ, працюючи в Донецьку, і до осмислення яких фонд закликає у своєму новому періоді, перебуваючи у Києві. Окремою ремаркою до виставки є робота Жани Кадирової Дошка пошани, що виставлялася у Донецьку і постраждала під час захоплення ІЗОЛЯЦІЇ у 2014 році. Робота експонується у невідреставрованому вигляді як документальне свідчення про події трирічної давності.

Паралельно з виставкою 9 червня буде також представлено Бібліотеку Ізоляції – інтерактивний архів проектів фонду донецького періоду: каталоги, відео, книги, фотографії.

Окрім того, цього вечора відбудеться показ фільму Андрія Горохова і групи ДДК EURO 2012 у Донецьку. Стрічка показує місто очима його мешканців і дає унікальну можливість поглянути на повсякденне життя довоєнного Донецька під час проведення чемпіонату Європи з футболу.

Завершуватиме вечір спеціальна програма експериментальної й танцювальної електронної музики від друзів ІЗОЛЯЦІЇ клубу Efir. Свої сети представлять Stanislav Bobritskiy, Sasha Dolgiy, Dunaewsky69, Mussalina та Komitet.

Програма подій:

19:00 – відкриття виставки Будинок культури та Бібліотеки Ізоляції (2 поверх)19:15 – показ фільму Андрія Горохова та групи ДДК EURO 2012 у Донецьку (1 поверх)20:00 – програма експериментальної й танцювальної електронної музики від клубу Efir (1 поверх)

Розклад роботи виставки Будинок культури:

9–25 червня 2017, 12:00–20:00, без вихідних

Вхід вільний.

Місце: Ізоляція. Платформа культурних ініціатив (вул. Набережно-Лугова, 8), Безкоштовно, Організатори: Фонд «Ізоляція. Платформа культурних ініціатив»

Реклама:

Головне сьогодні