Опера «Хліб, сіль, пісок»

Агенція «Ухо» запрошує на оперу «Хліб, сіль, пісок» Карміне Емануеле Челла. Лібрето Россано Барончані.

Під час війни в провінції Пезаро діяв партизанський загін Бруно Лульї, до нього входили різні місцеві хлопці – в тому числі Леоне Бальдуччі, Джино Барчеллі та Санте Гальярдотті. Одна з операцій загону відбувалася в містечку Ізола дель П’яно. Це була відчайдушна спроба відбити у німців кілька зерносховищ аби роздати зерно мешканцям району, в якому панував голод. Ввечері 2 травня 1944 загін атакували німецькі солдати, яким, попри тривалий опір, вдалося взяти в полон всю трійцю – Леоне, Джино і Санте. Однак це дозволило відступити й врятуватися решті партизанського загону. Смертельний вирок мали виконати вже за кілька днів - 11 травня. Аби принизити бранців та залякати тих, хто все ще відважувався на спротив, їх роздягнули й змусили пройти вуличками міста зовсім голими. Місцеві діти вирішили, що це карнавал, і приєдналися до процесії. На березі моря Леоне, Джино і Санте мали вирити собі могили, але вони відмовилися й були розстріляні.

ВІДЕО ДНЯ

Ці факти лягли в основу сюжету опери Карміне Челла. Пезаро – рідне місто Карміне, тому це дуже особиста історія.

В українській постановці опери йдеться передовсім про механізми пам'яті, індивідуальної й колективної. А також про її пастки. Про те, що мова завжди банальна та обмежена, якщо нею потрібно переповісти травматичний досвід. Про те жахливе усвідомлення, що співчувати чужим травмам, коли сам ти – з країни суцільних травм, не завжди легко. В опері Карміне Челла мова нової класичної музики зустрічається з одним зі своїх першоджерел – абсурдним досвідом війни.

Деталі та квитки на сайті.

Місце: Національна опера України ім. Тараса Шевченка (вул. Володимирська, 50), Вартість: 20–1000 грн, Організатори: Музичне агентство «Ухо»

Реклама:

Головне сьогодні