Ева Гата. "Три чесноти, або Казка про оріхалк"

Ева Гата. "Три чесноти, або Казка про оріхалк". Львів, видавництво "БаК", 2010 рік. 216 сторінок.

Ця львівська авторка (вона пише під псевдонімом) за освітою - математик.

Адміністратор премії Книга року Бі-Бі-Сі Світлана Пиркало представляє книгу Еви Гати.

"Ева Гата - письменниця, яка називає себе "українським Паоло Коельйо".

Той бразильський письменник не користується особливою пошаною критиків, але має величезну армію читачів по всьому світу. Можливо, така доля чекає й на Еву Гату.

Її книга "Три чесноти, або Казка про оріхалк" - це спроба утопії, в якій мешканці Краю (досить прозоро схожого на Україну) живуть у скорумпованій, брудній і нечесній державі, а герої намагаються повернути колишню славу Краю.

Авторка творить міфічний світ, де головними чеснотами є Віра, Надія й Любов, "три сонця" старої країни Трисон. А завданням дійових осіб є повернути велич старих часів, коли ніхто не крав, не брехав і не забруднював рідну мову.

Ева Гата
У книзі є моменти, що намагаються дослідити психологічний стан героїв чи описати соціум, у якому вони зростають, але переважно сюжет крутиться навколо ідеї повернення старих часів, коли хворіти було соромно, і всі були здорові фізично і морально - такі собі надлюди.

Те, що авторка є викладачкою, просвічується в багатьох моментах тексту, наприклад, у цій репліці: "Сучасна молодь не має жодної поваги до прибиральниці".

Експерт Бі-Бі-Сі Віра Агеєва зауважує: "У щирості авторки сумніватися не доводиться, але історії про перемогу Світла над Тьмою, про магічні предмети, що наділяють Лицаря небаченою силою в боротьбі зі злом (цього разу втіленим у паскудній корумпованій владі) вже досить набили оскому".

Як пише видавництво в анотації, книга дає відповідь на питання, "що треба зробити кожному, щоб жити в щасливій країні".

Реклама:

Головне сьогодні