Юрій Сорока. "Іван Богун"

Юрій Сорока. "Іван Богун": історичний роман у двох частинах. - Харків, видавництво "Фоліо", 2010 рік. Том 1, Том 2, 539 стор.

Юрій Сорока народився в 1973 році у Хмельницькому, де й досі живе. Його роман "Іван Богун", поданий видавництвом "Фоліо" на здобуття премії "Книга року Бі-Бі-Сі 2010", здобув третю премію на конкурсі рукописів "Коронація слова".

За словами видавництва, герой твору Юрія Сороки, полковник кальницький, вінницький і подільський, а пізніше й наказний гетьман Іван Богун є чи не найяскравішою постаттю в плеяді полковників Хмельницького. Він також часто є героєм історичних романів.

Експерт Бі-Бі-Сі, журналіст "Української правди" Ірина Славінська представляє роман "Іван Богун".

"Історичний роман - і цим все сказано. Років 30 тому роман міг би стати подією десь поруч із перекладами Моріса Дрюона чи Андре Моруа. Щоправда, і Моруа, і Дрюон чудово усвідомлювали, що пишуть для розваги читача, зате анотація до "Івана Богуна" повторює тези про "олтар служіння Батьківщині".

ВІДЕО ДНЯ

Перевагою роману є використання історичного фактажу - точні дати, імена, топоніми тощо. Єдине попередження - не маю кваліфікації прокоментувати їх відповідність правдивій об'єктивній дійсності.

Юрій Сорока
Під час читання мене не полишало враження, що тримаю в руках підручник з історії за 7 клас. Справді, дуже схоже - цікаві події, такий собі історичний бойовик, подані так, що ніхто не подужає читати. Хоча подібність на підручник, насправді, може й сподобається певним колам шанувальникам. Хто там хотів серйозних текстів про серйозні речі?"

Експерт Бі-Бі-Сі Андрій Куликов, телеведучий, - про роман Юрія Сороки.

"А я був вважав, що слово "облавок" побутує у новинах СТБ і Нового Каналу завдяки зусиллям Віктора Кабака, аж ні - ще на початку XXVII сторіччя козаки викидали за облавок чайки тих, хто брав до морського походу горілку.

Написаний майже цілком у традиції українського історичного роману про часи козаччини, твір Юрія Сороки унаочнює пору, коли, за оцінкою автора, "Україна стрімко летіла до найвизначніших подій у своїй середньовічній історії" (за усталеною періодизацією, середньовіччя закінчилося на початку XVI сторіччя).

Незламність Івана Богуна у боротьбі за волю України особливо виразно постає в його запальному пророцтві до чернігівського воєводи Скуратова: "Якщо з-під польської корони змогли вийти, зможемо і ваші жадібні лабети скинути, так і знай!" Звісно, що на такі слова "Скуратов пополотнів. "Оградіть прошу мєня от подобних виходок!", заволав він..." Знав, мабуть, що не мине і 350 років, як здійсниться".

Реклама:

Головне сьогодні