Українська правда
Життя

Дара Корній. "Гонихмарник"

Версія для друку Коментарі 5
15.11.2010

Дара Корній. "Гонихмарник". - Харків, 2010 рік, видавництво "Клуб сімейного дозвілля". 336 стор.

Дара Корній (це ім'я - літературний псевдонім) народилася на Волині, і саме з Волині починається дія її роману "Гонихмарник". А зараз живе у Львові, де ця дія продовжується. Закінчила Українську академію друкарства. Пише також дитячі твори. За її словами, "Гонихмарник" - її перший "дорослий" роман, хоча головними героями його є підлітки, і читачами, мабуть, також.

Експерт Бі-Бі-Сі, телеведучий Андрій Куликов представляє роман Дари Корній.

"Це - оповідь про нелюдське кохання. Парадоксально? У романі Дари Корній "Гонихмарник" гонихмарник-дводушник має надзвичайні сили, бо в ньому не лише людська душа. Отож дивовижно радісно дізнатися, що і злий Гонихмарник здатний на кохання - адже міг би задовольнитися тим, щоби жити душа в душу з самим собою.

Дара Корній
Та, відай, принаймні одна душа в Гонихмарника не на місці - і знаходить собі пару поза власною оболонкою. Душа звичайної людини під час життя залишає її тіло хіба під час сну. В Гонихмарника, певно, інакше - і мандри чарами відбуваються не лише уві сні.

Часом тривожно, але коли Гонихмарник нарешті зустрічається з Аліною, відчуваєш заспокоєння. Аби одна душа знала, що робить інша".

Адміністратор премії "Книга року Бі-Бі-Сі" Світлана Пиркало - про роман "Гонихмарник".

"Якщо підлітки всього світу божеволіють від романів Стефані Майєр про вампірів, то українським читачам пощастило ще більше, бо у них тепер є "Гонихмарник". І міфологія в цьому романі продумана чудово, і дія відбувається динамічно, і герої сповідують цінності, яких ми хочемо в літературі: хоробрість, відданість, готовність боротися за свою любов.

Гонихмарники, вони ж градобури, - істоти, які іноді допомагають, іноді псують людям життя. Вони поселяються в чоловіках, яких потім страшенно тягне до жінок - але люблять вони лише жінок з однієї родини, які самі наділені великою силою... Від волинського села до Львова, Лондона і паралельних світів триває дія в романі.

Дара Корній пише живою, простою українською мовою, часом вдало застосовуючи діалектизми, вплітаючи українські міфи. Це приклад якісної масової літератури. Книга має всі шанси стати бестселером і сподобатися не лише підліткам, а й їхнім батькам".

Мария _ 26.11.2010 18:59
Только что закончила книгу. Понравилось... Первое впечатление о книге - это обложка, а здесь она не впечатляет . И если бы не рекомендация Люко Дашвар (книги Люко Дашвар обожаю!), вряд ли бы я её купила. Согласна с Алексеем: Дару Корний и Стефани Майер нельзя сравнивать. Но не потому, что Корний лучше, а потому, что они РАЗНЫЕ. Написан роман легко и читается легко. невозможно отложить книгу, потому что интересно: и что же дальше. Сюжет новый, не затасканный, насыщен украинскими легендами и сказками. Очень занимательно. Видно, что автор влюблен в свой город. А как же иначе, как можно не любить Львов! З його бруківкою і затишними кав'яреньками. Коли читала - відчувала аромат кави з гвоздикою і легку духмяність волошок. А кохання! Як гарно змальоване кохання! Всім рекомендую прочитати.
А в нас зараз йде дощ з грозою. І вчора дощ з грозою. В листопаді. Майже в грудні. Що це: Гонихмарник сердиться, чи зима буде теплою?
Алексей _ 23.11.2010 09:22
Мне обложка тоже того, не понравилась, соглашусь с Иваном. Слава Богу не слишком сильно, иначе не прочел бы книжки. Роман легко читается, потому что интересно, потому что про нас. Теперь вот жду продолжения, то есть «Гонихмарника-2». Даже не так, не жду, а требую.
А чего, нормалек? Маер, по-моему, здесь тихо рыдает в сторонке, куда там её унылым вампирам тягаться с нашими демонами. Еще одно «Фи» издателям, про обложку уже говорили: что за «идиёт» писал аннотацию и сравнил нашу Дару с Маер? Читатели в шоке. Ничегошеньки подобного. У нас все намного круче. Знай наших! Украина рулит, пусть только пока что в мистике, но зато как!
Алексей, Запорожье

P.S. Кстати, я сейчас во Львове. Как бы хочу убедиться в том, что город и вправду так крут как в книге. Пока что не разочарован.
КОля _ 22.11.2010 15:21
Книжечка цікава, читається нормально, без різних нині модних заворотів-поворотів із яких автор і сам вилізти не може. особливо натхенно читається там де про дворушників. Класна книжка. Раджу почитати.
Іван _ 22.11.2010 12:06
Троха попсова обкладинка, та зміст - супер. Мені 33, книгу ковтнув за добу. Може тому, що я з Волині :-)
Олег _ 19.11.2010 15:59
Книгу прочел. Ничего, читать можно, не скучно то есть.
Неплохой язык, занимательные герои.
Спасибо, Автор
АВТОРИЗАЦІЯ
Для авторизації використовуйте ті самі ім'я і пароль, що і для коментування публікацій на "Українській правді".


УВІЙТИВІДМІНИТИ
Якщо ви новий читач, будь ласка, зареєструйтесь
Забули пароль?
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter   Вконтакте