Юрій Макаров. "Геній місця"

Юрій Макаров. "Геній місця". - Київ, 2010 рік, видавництво "Факт". 256 стор.

Юрій Макаров народився в 1955 році в Болгарії, в емігрантській родині. Родина повернулася до Києва, де Макаров закінчив романо-германську філологію і викладав французьку мову.

Більшості українців він відомий як телеведучий - одне з облич "раннього" каналу 1+1. Проте не чужий Юрій Макаров і друкованому слову. Він був шеф-редактором журналу "Український тиждень", а тепер написав роман "Геній місця" - на відміну від попередніх творів, українською мовою.

Експерт Бі-Бі-Сі Ірина Славінська, журналіст "Української правди", представляє роман Юрія Макарова.

"Симпатична сучасна детективна історія без надміру неочікуваних перипетій. Книжка чудово попала в головний тренд навколоісторичного роману про маленького українця в екстремальних умовах на тлі віднайдення генетичної пам'яті (див. "Століття Якова" Володимира Лиса).

ВІДЕО ДНЯ

В романі вдало експлуатується історичний київський дореволюційний і радянський бекграунд. Він не переобтяжує текст і водночас несе певне дидактичне навантаження - мені як представнику покоління, що не застало "совка", вдалося вивчити трохи нових слів і словосполучень.

Юрій Макаров
Особливо порадував центральний персонаж. Образ Матвія-Моті гарно зійде за наочну ілюстрацію екзотичного для України явища "чоловік у декреті".

Хороше розважальне чтиво".

Адміністратор премії "Книга року Бі-Бі-Сі" Світлана Пиркало - про книгу "Геній місця".

"Юрій Макаров написав дуже київську книжку. Вона нагадала мені минулорічного фіналіста "Книги року Бі-Бі-Сі" - книгу Олеся Ільченка "Місто з химерами", де так само переплелися детективний сюжет, київська архітектура і шарм цього міста.

Головний герой роману Макарова, київський інтелігент, тюхтій і "домогосподар" Мотя раптом вирішує показати всім, де раки зимують, і виявляє таке в своїй генеалогії, про що тільки й може мріяти київський інтелігент

В романі є алюзії й на рейдерство, і на плівки Мельниченка, і на інші реалії сучасної України. Наївний монархізм героїв переплітається з побутовими деталями київського сьогодення".

Реклама:

Головне сьогодні