Зоряна Лебедівна: Я завжди любила розбирати годинники

Першокурсниця Києво-Могилянської академії Зоряна Лебедівна почала писати свою пригодницьку книжку "Крок у світло" ще в 14 років.

Історія про родове прокляття, що нависло над дівчинкою Анною, та її дивовижну сонну хворобу розвивається довкола мурованої годинникової вежі в центрі міста.

- Про що ваша книжка?

- Дуже багато книг, в яких бореться добро і зло. Але мені здається, що може бути така історія, коли там необов’язково боротися добру і злу. І я хотіла донести до читача, що життя ґрунтується не лише на постійних війнах і боротьбі (хоча й на цьому також), а що може бути така історія, яка показує, що існує добро і що в нього треба вірити.

Це пригоди дівчинки, на роді якої лежить прокляття і на неї покладена відповідальність зняти його або…

- Зрозуміло, другої частини книжки ще немає, тому не розкривайте всі секрети.

- Так. Я вже пишу її.

- Там буде хеппі-енд?

- Хеппі-енд (сміється. - Ред.)? Ні, скоріш за все, не буде.

- До якого жанру належить ваша книжка?

- Мені спочатку здавалося, що це щось символістське. Мені дуже подобаються різні символи. Я намагалася вплутати сюди фольклорні символи. Але коли пройшло трохи часу, то вийшло, що це просто фентезі.

- У книжці багато снів, багато пригод, які відбуваються в альтернативній реальності. Звідки це все? Ви черпали натхнення зі своїх снів?

- Ні,зі снів я натхнення не черпала. Скоріше черпала його зі своїх уподобань. Мене насправді дуже цікавить час і годинники. Я постійно розбирала годинники, намагалася дізнатися, як вони працюють. А образи – це, можливо, справді щось пов’язане з фольклором. Я насправді дуже люблю фольклор.

- А зараз ви вже не розбираєте годинники?

- Просто годинники вже закінчилися (сміється. -Ред.). Мене вони й досі цікавлять. Але все закінчилося тим, що я їх розбирала, а коли складала назад, вони не працювали. А взагалі час мене досі захоплює, хоча годинники я вже не розбираю.

- За сюжетом усі жителі міста засинають на кілька хвилин, коли годинник на вежі б'є шосту годину. Можете пояснити цей символ?

- Взагалі, так. Але він буде пояснений в наступній книжці. Там буде розкрита таємниця, чому це відбувається.

- Добре, не будемо забігати наперед з другою частиною книжки. Хто ваш читач?

- Я писала для людей свого віку і старших, хоча обкладинка цьому не відповідає. Не думаю, що дитина в молодших класах там щось зрозуміє, хіба сприйме це як казочку.

- Що ви цікавого прочитали останнім часом?

- Мені дуже сподобалася "Джейн Ейр" Шарлотти Бронте. Сподобалася образом Джейн. Вона не була особливо красивою, була непримітною, але настільки в неї велика душа, настільки великі моральні цінності, які вона дійсно не порушувала.

І ще мене вразило щире і чисте кохання, таке, від якого захоплює дух.

ВВС Україна

Реклама:

Головне сьогодні