Її звати Сьюзан Бойл

Незграбна, дивакувата жіночка під 50 у старомодному мереживному платті.

"Хочу стати професійною співачкою", - говорить ще практично нікому не відома Сьюзан Бойл (самі судді "Britain's Got Talent" навряд чи запам'ятали її прізвище!).

А після першої ж проспіваної фрази пісні "I Dreamed a Dream" стає очевидним: мрія місс Бойл збулась.

Цією історією світ живе ось уже кілька тижнів. "Попелюшка сучасності", "Гидке каченя перетворилося на прекрасного лебедя", - автори заголовків топ-газет не бояться банальностей.

Та ні - як на мене, міфологема "гидкого каченяти" у цій ситуації не зовсім адекватна.

Жіночка бальзаківського віку з шотландської глибинки, інвалід з дитинства, яка, за її зізнанням, ніколи не зустрічалася з хлопцями і навіть жодного разу не цілувалася, а єдиним виразником таланту був спів у церковному хорі, для всього світу стала майже символом - символом здійснення мрій. І не важливо - п'ятнадцять тобі чи п'ятдесят, ти не маєш права капітулювати перед умовами, які нав'язує тобі життя.

Відеоролик за участю Сьюзан Бойл за останні дні в Інтернеті подивилося вже більше сотні мільйонів користувачів, місс Бойл запрошують у своє шоу Ларрі Кінг і сама Опра Уінфрі, а її сімейне фото коштує вже тисячі доларів. Біля дверей її будинку - постійна варта з журналістів з усього світу.

Щодня Бойл отримує тисячі листів з фінансовими і... амурними пропозиціями. В Інтернеті вже продаються футболки з її зображенням, а прем'єр-міністр Шотландії привітав її особисто...

Загалом, важко знайти більш гуманнішу ідею шоу, аніж "пошук талантів", коли йде не більше не менше - пошук можливостей життєвого самоствердження, моделюється життєвий успіх так, як бачить його сама людина.

У сучасному житті надзвичайно мало позитивних повчальних випадків. Історія Сьюзан Бойл - ще одна практична вказівка правдивості біблійного принципу не закопувати талант у землю. Причому ця історія тільки починається. Найцікавіше ще попереду - вона може продовжитися у кожному із нас.

Усі фото The Daily Mail

Богдан Сологуб, для УП

Реклама:

Головне сьогодні