Розмінувати поле як Француз

Знати ім’я людини, яка знаходиться і виконує свої обов’язки в зоні проведення АТО це знак вищої довіри. Більшість людей при зустрічі замість імені називає свій позивний.

А є люди, про яких складають легенди та розповідають їх від блокпосту до позицій. От наприклад Француз. Людина залізних нервів та просто титанічної сили духу. Його робота – це "тиха смерть".

Іншими словами різноманітні міни та вибухові речі, які щедро полишають за собою терористи. Про себе Француз каже, що він просто звичайний військовий сапер. Та я не погоджуюсь з його визначенням "звичайний" бо далеко не кожна людина наважиться організовувати мінні поля під шаленим вогнем противника, як то було під час оборони Савур Могили.

Француз

І повірте, далеко не кожен піде під вогнем снайперів розміновувати переправу, щоб врятувати міст і дати нашим військам час і можливість для маневру.

Та коли хлопці чують в раціях, що на поле виходить Француз, вони спокійні. Бо знають, свою роботу цей сапер зробить сумлінно. Після нього жодного "сюрпризу" під ногами не буде.

Часто трапляється так, що виїжджати на розмінування доводиться зненацька. Як наприклад, коли мешканці Краматорська зауважили між могилами на міському цвинтарі натягнутий дріт. За якихось п'ятнадцять хвилин Француз був на місті.

За час війни, яку нав’язали Україні політики сусідньої держави, люди не часто ходили відвідувати своїх померлих. Вони радше рятували своє життя від свавілля терористів так званого ДНР. Тому цвинтар поріс глибокою густою травою. Люди вказали місце. Дійсно це був неприємний сюрприз з минулого – звичайна розтяжка. Та уважно оглянувши простріляні пам’ятники Француз вирішив оглянути всю площу цього сектора.

Він потім пояснив, що знав, за свідчицями "спецназівець", коли російські найманці пробували штурмувати цей аеродром, звідкись звідси велась стрільба з мінометів та гранатометів. Отже, терористи обладнали позицію прямо між могилами.

І само собою, щоб убезпечити себе найімовірніше вони заклали по периметру ще кілька подібних сюрпризів абсолютно не турбуючись про те, що рано чи пізно бойові дії закінчаться, і до могил своїх близьких прийдуть звичайні люди.

Снаряд, який помітили жителі, і викликали групу розмінування

Обережно, крок за кроком сапер обійшов всі пам’ятники. В результаті він знайшов місце вогневої позиції терористів. Та знешкодив ще кілька небезпечних знахідок. Зокрема гранати від гранатомету.

До речі, мало хто знає, що сапер за час своєї роботи втрачає кілька кілограм ваги. Та якщо запитати у тих, хто ходить по "тиху смерть", чи хотіли б вони змінити професію? То переконаний, що у відповідь би почув тверде ні.

Коли готувався цей матеріал, Француз повернувся з чергового завдання. Він знешкодив ще кілька протипіхотних мін керованої дії "МОН-50", та "МОН-90".

Остання, це сім кілограм пластиду, дев’яносто квадратних метрів ураженої території та кілька мільйонів уламків. Тепер вони безпечні і в руках сапера. А це означає, що батьки якогось піхотинця не отримають жахливої звістки.

Та і Француз додав, до власного "тротилового тоннажу" ще кілька кілограмів перемоги.

Француз після чергового бойового завдання

Щороку в світі встановлюється близько 2 млн. мін, розміновується лише 100 тис. Такі дані військової статистики.

До початку конфлікту з Росією, в світі залишалось приблизно 110 млн. мін. Щороку від них гинуло близько 10 тисяч осіб і ще 20 тис отримували поранення. Переважною більшістю яких є діти, жінки та люди похилого віку.

Одна міна коштує близько $30, а затрати на її розмінування, в свою чергу, складають $1,000.

В США кількість ампутацій, на 10 тис населення - 0.3; в Анголі- 100. В основному, такий високий показник пов'язаний саме з величезною кількістю мін в Анголі.

Топ - 10 країн світу за кількістю розміщених на території мін : Єгипет - 23 млн., Ангола - 12,5 млн., Іран -16 млн., Афганістан – 10 млн., Ірак - 10млн, Китай – 10 млн., Камбоджа – 10 млн, Мозамбік – 2 млн., Боснія – 2, 5 млн., Хорватія -2 млн., Сомалі – 2 млн., Еритрея – 1 млн., Судан – 1 млн.

Ніхто точно не може визначити кількість мін, які наразі залишаються на території України, але практично кожен із нас знає когось, хто внаслідок розриву міни втратив одну чи більше кінцівок, а у гіршому випадку - життя.

В будь-якому разі, мільйони мін - це залишки від багатовікових війн та конфліктів.

Єдиний спосіб не дати Україні потрапити до топ-10 країн - це розвиток саперного напрямку.

Саперна справа в нашій країні тримається виключно на унікальних та, в певній мірі, фанатичних людях, таких як Француз.

Разом з професіоналами саперної справи фонд Сестри Перемоги запускає саперні курси для кількох підрозділів, що знаходяться в даний момент на передовій.

А далі планує масштабувати цей проект і на інші бригади.

Автор: Фотограф - волонтер Сестер Перемоги, Тарас Грень
Реквізити:
Приват:
5169 3305 0754 8953 Офіційна Карта Фонду, отримувач: Ганна Морозова
5169 3305 0754 8946, отримувач: Ганна Морозова

Підтримка 55 ОАБр

Призначення платежу: Благодійна допомога
PayPal:
[email protected] (55 ОАБр, www.peoplesproject.com/debalceve-artileriya)

[email protected] (Загальний рахунок)

Контакти:
Склад: (096) 181 53 21
Заявки приймаються: (098) 908 68 68

Плетіння кікімор:(096) 181 53 21
Адреса офісу:
Київ, Арсенальна, 15, кв. 16 (пн-нд 12:00-19:00)
Безготівка:
Отримувач: ВСЕУКРАЇНСЬКИЙ БЛАГОДІЙНИЙ ФОНД ДОПОМОГИ КРАЇНІ "СЕСТРИ ПЕРЕМОГИ"

ЄДРПОУ 39654316
Р/р № 26009052753420
ПАТ КБ "ПриватБанк" м. Києва.
МФО 300711
Призначення платежу: Благодійна допомога

Реклама:

Головне сьогодні