Сердечка проти чорної пантери. Дитина шиє, аби заробити собі на лікування

125
21 березня 2016

Шестирічна Настуся шиє сердечка. Між блоками високодозованої хіміотерапії, пункціями та МРТ.

Маленькими ручками розмальовує, набиває ватою і зшиває.

Вона зробила їх вже сотні на продаж: так заробляє собі на лікування.

У Насті Берестенко одна з найзлоякісніших та найагресивніших форм раку крові – рецидив лімфоми Беркітта. Пухлина-рекордсмен. Буквально за добу вона може збільшитися вдвічі. За безконтрольність та швидкість її ще називають "чорна пантера". Новоутворення росте буквально на очах – затискає органи та викликає зовсім недитячі болі.

– Мам, не разрешай врачам вкалывать мне белую жидкость, я всё время хочу спать от неё, а когда просыпаюсь, очень плохо себя чувствую. Мам, обещай, что они больше не будут заставлять меня спать.

 

Загальний наркоз за останній тиждень їй вводили чотири рази, через день.

У Нюрнберзьку дитячу онкоклініку Настя потрапила з набряком шиї та температурою – так проявився рецидив.

Діагноз – лімфома Беркітта – їй поставили рік тому саме тут.

Все почалося безневинно просто: у Насті розболілося горло, почали лікувати ангіну. Аж поки мама вчасно не помітила пухлину на гланді. Зробили біопсію – рак. На той час дівчинці ще не виповнилося і 5 років.

Мы пережили такой ужас, что никому не пожелаешь, – згадує Юля, Настусіна мама.

 

Ми познайомилися з мамою Насті Юлею в січні. Тоді вони повернулися в Київ вже після лікування і 4-х курсів хіміотерапії. Удома вирішили допомагати іншим дітям в Охматдиті, побачивши, як лікують закордоном.

– Много я не потяну, но то, что могу своїми силами – это расходники, там же элементарного нет, – емоційно каже Юля.

Так з'явилася група у фейсбуці "Поделись улыбкою своей". Вона об'єднала зусилля родини Насті та їхніх друзів. Бабуся Насті також вирішила допомагати: пішла вчитися у школу лікарняних клоунів.

Мама Юля шукала ліки серед знайомих у Німеччині. Батько Олександр щотижня привозив пакунки у відділення.

– Хочется как-то объединить усилия, привлечь больше людей. Ведь фонды, которые там помогают, всех проблем решить не в состоянии, лекарств всё равно не хватает, – говорила тоді Юля.

Настуся півроку була в ремісії. Здавалося, хвороба відступила. Дівчинка повернулася до своєї групи в дитячому садочку. Замість гладкого волосся наразі виросло кучеряве. Новоявлена кучерявка разом із батьками пакувала подарунки діткам в Охматдит, ставши найменшим волонтером.

Была надежда, что что всё пройдет, но все под Богом ходим, и понятно, что всё может случиться в одну минуту. Вот эта чудовищная минута и наступила... Времени на попытки лечиться дома не было, она могла просто задохнуться, – згадує бабуся.

Усе сталося прямо в садочку. Дитина втратила свідомість. Набрякла шия. Температура під 40.

До Нюрнберга вони вилетіли найближчим рейсом.

Німецькі лікарі були в шоці. Якби ремісія протрималася до року, рецидиву могло б і не статися.

Після перших аналізів взагалі розвели руками – урятувати маленьку пацієнтку немає жодного шансу! Та за кілька днів прийшла відповідь з університетської клініки Гіссена, де погодилися поборотися за Настусине життя.

Проте жоден з існуючих міжнародних протоколів лікування їй не підходить. І вони мають розробити індивідуальний. Після високодозованої хімії, невідкладно потрібна трансплантація кісткового мозку.

За все надійшов рахунок – 300 тисяч євро.

 

– Как может чувствовать себя папа, котрому за жизнь его ребенка выставили сумму – 300 тысяч евро? Происходит будто какой-то щелчок, когда всё останавливается. Сам доктор стал рвать на голове волосы, говорит: "Я не понимаю, как это возможно! Ни я, ни доктор высшей квалификации не может взять и положить 300 тысяч евро на стол!" – у розпачі говорить батько Олександр.

Групу в фейсбуці перейменували на "Спасем Настю вместе". Сердечкі допомагають шити всі, хто її знає.

Замовлення надходять з Німеччини, Ізраїлю, США, Канади та Грузії.

 

Відомі волонтери проводять аукціони.

Діти в дитячому садочку – ярмарки.

Уся родина Насті продовжує працювати, навіть мама Юля – дистанційно.

Нині всім світом вдалося зібрати близько 150 тисяч євро.

Однак клініка Гіссена вимагає повної оплати. І для цього дає лише тиждень. Хвороба не чекатиме. Шансів на одужання дають цілих 50!

– Мам, а что будет, если мы не найдем деньги? – постійно запитує Настя в мами.

– …

Відповіді на це питання в Юлі немає. Перемогти "чорну пантеру" наразі можна лише в одному випадку – якщо в Насті буде надійна команда. Ви.

Допомогти Насті можна тут.