Життя без паперу. Кілька дієвих ідей

Тільки уявіть, щороку один працівник офісу викидає 160 кг паперових відходів, а майже половина усіх документів потрапляє у смітник протягом доби після роздрукування.

Між тим для виробництва однієї тонни паперу вирубується щонайменше 17 дерев, витрачається 26 тисяч літрів води, 4000 кВт електроенергії й 240 літрів палива.

І масштаби зростають – тільки за останні 20 років використання паперу зросло на чверть.

Тільки за останні 20 років використання паперу зросло на чверть

Щоб привернути увагу до цієї проблеми, кожен четвертий четвер жовтня, цього року – 26 жовтня, світ відзначає Міжнародний день без паперу.

Експерти онлайн-сервісу електронного документообігу "Вчасно" діляться ідеями, як скоротити споживання паперу в офісі й удома, а де взагалі можна від нього відмовитись.

Що може зробити держава, бізнес і кожен із нас, щоб зменшити споживання паперу і зберегти ліси, читайте далі і дійте.

ЕЛЕКТРОННИЙ УРЯД

60 тонн паперу щорічно вдається економити в Австрії завдяки сервісам електронного врядування.

Австрійці можуть отримати будь-який потрібний документ чи довідку онлайн. І тільки якщо отримувач не відкрив перший лист протягом 7 днів, і другий – протягом 30, йому надсилають паперовий аналог.

Повноцінно електронний уряд працює в Естонії, де і проголосувати на виборах можна онлайн уже протягом 10 років.

60 тонн паперу щорічно вдається економити в Австрії завдяки сервісам електронного врядування

Україна тільки нещодавно пішла цифровим шляхом, але деякі здобутки уже є.

Два роки, як на зміну паперовим державним тендерам прийшли електронні закупівлі у системі ProZorro.

Запрацювали електронні петиції.

Невдовзі онлайн можна буде отримувати будь-які довідки. Податкова вже оголосила про наміри розпочати електронні перевірки бізнесу з 2018 року. Важливо триматися цього шляху.

ЕЛЕКТРОННИЙ ДОКУМЕНТООБІГ ДЛЯ БІЗНЕСУ

Безліч паперів, кімнати архівів – сьогодення чи не кожної компанії в Україні. Втім, чимало підприємців уже замінюють паперові бізнес-процеси електронними.

У 2017 році тільки через онлан-сервіс "Вчасно" обмінюватись електронними документами одне з одним почали майже 15 тисяч компаній.

Торговельний майданчик Zakupki.Prom.Ua вже за перший місяць після переходу на електронний документообіг заощадив понад 200 тисяч гривень на поштових витратах і папері.

Безліч паперів, кімнати архівів – сьогодення чи не кожної компанії в Україні

В автотранспортній компанії Delivery пишаються тим, що одразу після переходу на електроні документи, скоротили споживання паперу у 3,5 рази, а отже зберегли кілька десятків дерев і продовжують це робити.

За нашими оцінками, уже за 2-3 роки понад 70% підприємців України будуть використовувати електронні документи замість паперових.

СВІДОМО ВИКОРИСТОВУЙТЕ ПАПІР

Кожен із нас може економити папір щоразу під час походу у кіно, театр чи на концерт. Слід просто купувати квитки онлайн і проказувати на телефоні.

Паперові щоденники і нотатники варто поступово замінювати зручними електронними додатками для приміток і планування.

Де не вдається відмовитись від паперу, слід подумати про його вторинне використання.

Де не вдається відмовитись від паперу, слід подумати про його вторинне використання

Звичка викидати папір у спеціальні контейнери та збирати уживаний папір вдома і в офісі для передачі на подальшу переробку – проста, але водночас велика справа.

І щоразу, коли ваша рука тягнеться за чистим папірцем, пам'ятайте: без дерев ми точно жити не зможемо, принаймні у найближчому майбутньому.

А от жити без паперу варто спробувати уже сьогодні.

Оксана Ферчук, керівник онлайн-сервісу електронного документообігу "Вчасно"

Реклама:

Головне сьогодні