Свято наближається: подбайте не лише про подарунки, а й про цифрову безпеку 

Свято наближається: подбайте не лише про подарунки, а й про цифрову безпеку 

Саме під час свят люди втрачають пильність, а шахраї та зловмисники в інтернеті навпаки – активізуються.

[BANNER2]

Ось прості поради, як уберегти гроші та дані.

Онлайн-оплати

Під час новорічних свят, зазвичай, витрачається більше грошей: на подарунки, їжу та алкоголь, розваги.

Як захистити онлайн-оплати?

Перед проведенням оплати звертайте увагу:

👀 чи використовує сайт шифрування (легко перевіряється за наявності https в адресі). Якщо сайт з http, це означає, що дані, зокрема номер вашої картки, може бути легко перехоплений зловмисником;

👀 чи адреса сайту не містить помилок та одруківок (це може означати, що сайт підроблений);

👀 чи не запитує сайт додаткових даних для авторизації? Жоден сайт не повинен питати вас про ПІН-код вашої картки, саме ПІН, який складається з 4 цифр, не плутати з CVV, який з 3 цифр!

👀 чи оформлення сайту не викликає у вас ніяких підозр – логотип, назва та інші надписи на сайті, де ви плануєте щось купити, мають бути чіткими і відповідати айдентиці бренду. Зловмисники вміють копіювати сайти, створюючи їх максимально наближені до оригіналу. Але цю копію завжди щось видає: не таке розташування звичних елементів, змінені назви чи гірша якість зображень тощо.

Не проводьте онлайн-оплати через відкриті Wi-Fi мережі, але якщо є нагальна потреба, перевірте:

👌 чи мережа використовує WPA шифрування (Wi-Fi® Protected Access);

👌 чи просить мережа пароль, аби ви могли під’єднатись до неї (краще, коли просить. Це означає, що відбувається мінімальний "відсів" користувачів);

👌 чи немає серед них відкритих мереж тих, які копіюють назву одна одної з різницею в один символ? Одна з таких мереж може бути створеною спеціально для шахрайств.

Зберегти пристрій ≠ зберегти інформацію

Уявімо новорічне застілля. Їжа, напої і поруч… телефон.

Один невдалий рух – і ось бокал з напоєм перевертається та заливає телефон. Тепер функціонування девайсу під ризиком.

У випадку, якщо після такого інциденту телефон перестане працювати – новий ви купите завжди. А ось інформацію можете не повернути.

На щастя, проблема втрати пристрою не буде автоматично втратою інформації, якщо ви робитимете бекапи своїх даних та зберігати їх в хмарі. Це корисно й для випадків, коли у вас викрадають телефон чи ви його губите.

Популярні рішення для зберігання: Google Drive та iCloud.

Якщо ви користуєтесь Google Drive для роботи, то знаєте, що він автоматично синхронізує завантажені дані на всіх пристроях, де ви його увімкнете.

iCloud же автоматично синхронізує ваші дані з пошти, контактів, календаря, нотаток, фотографій, нагадувань, презентацій.

Також поширеним варіантом є синхронізація та збереження даних в Dropbox. Єдиний мінус – користуючись безкоштовною версією, ви маєте лише 2 Гб пам'яті, але її кількість можна збільшити, запрошуючи друзів встановити програму, або придбавши більше простору для зберігання даних.

Знайти свій смартфон

Святкування можуть проходити та закінчуватись по-різному. І не завжди під час веселощів ми звертаємо увагу на те, де лежить наш смартфон. Тож, не ігноруйте функцію пошуку смартфону і завжди майте нагоду легко та швидко знайти свій пристрій.

Як знайти iPhone, MacBook чи AirPods?

Спершу зайдіть в "Параметри" – Apple ID – Локатор – Знайти iPhone – Увімкнути.

Коли функція увімкнена, потрібно через браузер зайти на сайт icloud.com/find, увійти до свого акаунту в iСloud та натиснути на пошук потрібного пристрою.

Детальніше про функцію дивіться на офіційному сайті Apple.

[BANNER3]

Як знайти пристрій на Android?

Найкраще це зробити завдяки обліковому запису в Google. Вам потрібно зайти на сайт android.com/find, увійти під своїм Google акаунтом та натиснути на знак телефону, який ви хочете знайти.

Детальніше про функцію дивіться на офіційному сайті підтримки Google.

Протестувати функцію пошуку пристрою можна й в безпечних умовах – коли ви вдома і пристрій з вами. Якщо ви все правильно налаштуєте та натиснете на пошук смартфону – за секунду після вашого пошуку на смартфоні увімкнеться гучний звук.

Цифрова гігієна – це 60% успіху вашої цифрової безпеки

Для дотримання цифрової гігієни не потрібно нічого налаштовувати, купувати чи встановлювати. Достатньо лише не публікувати занадто особисті фото, не проставляти всюди геотегування, тобто, не робити публічними усі свої фізичні сліди.

Адже за вашими постами в соцмережах нерідко можна скласти ваш графік та передбачити, коли та де ви знаходитиметесь в той чи інший момент.

Не дозволяйте зловмисникам вважати вас передбачуваними.

Не важливо де ви зустрічатимете Новий 2020 рік – нехай з вами у ньому будуть знання з цифрової безпеки, які можна застосовувати на щодень.

Павло Бєлоусов, експерт Digital Security School 380, спеціально для УП.Життя

Титульний малюнок ThodorisTibilis/Depositphotos

Вас також може зацікавити:

Інтернет, який шкодить дитині. На що звернути увагу батькам

Кіберхондрія та кіберхордінг: якими розладами загрожує нам інтернет?

20 коміксів, які чесно ілюструють життя в епоху інтернету

Ми хочемо тримати з вами зв'язок. Будемо раді бачитися і спілкуватися з вами на наших сторінках у Facebook та у Twitter.

А якщо хочете бути в курсі лише новин та важливої інформації про здоров'я, підписуйтесь на нашу Facebook-групу про здоров'я та здоровий спосіб життя.

Реклама:

Головне сьогодні