У США помер автор "Іствікських відьом"

15
28 січня 2009

Про смерть Апдайка повідомив його видавець. Причиною смерті письменника став рак легень, повідомляє ВВС.

Письменник помер у хоспісі, неподалік від свого маєтку в штаті Массачусетс.

Писати Джон Апдайк розпочав у 1950 році, і з того часу в світ вийшли більше 50 книг автора, багато з яких у різний час ставали бестселерами.

Улюбленою темою письменника стало життя в післявоєнній Америці: шлюби і розлучення, молодість і старість, секс і мораль.

Він сам казав: "Мій коник - маленьке американське містечко, протестантське середовище, середній клас".

Джон Апдайк народився в Пенсільванії в 1932 році в родині директора школи. Після навчання в Гарварді він провів рік в Оксфордському університеті Великобританії, вивчаючи живопис.

Повернувшись до США, Апдайк почав працювати в журналі New Yorker і написав на його сторінках безліч віршів, есе та розповідей.

Як про письменника про нього заговорили в 1959 році після появи роману "Ярмарок у богодільні", а беззастережна слава прийшла до нього з появою серії доробків про "Кролика" Гаррі Енгстрома, колишнього баскетболіста, який неохоче приймає життя таким, як воно є.

П'ять доробків про "Кролика", написані в період з 1960 по 2001 рік - "Кролику, біжи", "Кролик, що зцілився", "Кролик розбагатів", "Кролик заспокоївся" і "Спогади про кролика" - були перекладені на безліч іноземних мов.

За романами Апдайка "Іствікські відьми" та "Іствікські вдови" були зняті кінострічки, а в багатьох театрах світу поставлені спектаклі.

Один з останніх романів письменника - "Терорист" - було написано після того, як Апдайк, що приїхав побачитися з родичами у Нью-Йорку, став свідком подій 11 вересня.

У своїй книзі письменник намагається проаналізувати життя ісламського фундаменталіста в Америці.

"Бачити все це в якійсь милі від себе було хвилююче, дивовижно і сумно. Ніби від твого власного буття відвалилося дно", - казав класик американської літератури.