Відновлено будівництво "Запорізької Січі"

— 19 червня 2009, 09:46

Відновлене будівництво історико-культурного комплексу "Запорозька Січ" у заповіднику "Хортиця" на Запоріжжі, яке зупинилося через фінансову кризу, повідомляє "Радіо Свобода".

Два мільйони гривень, яких не вистачає для добудови комплексу, керівництво заповідника планує зібрати за допомогою благодійної акції "Відродимо Запорозьку Січ!". І вже є перші доброчинні внески. Будівництво має завершитися 14 жовтня, на козацьке свято Покрови.

Проте навіть недобудовану Січ відвідують понад 60 тисяч осіб на рік.

Ідея збудувати на Хортиці прототип Запорозької Січі виникла ще у 1965 році. Натхненник проекту, заступник голови Запорізького облвиконкому Микола Киценко врешті був звільнений з посади зі звинуваченнями у націоналізмі.

Будівництво розпочалося лише у 2004 році, більшу частину коштів для нього надав комбінат "Запоріжсталь". Сьогодні на Січі завершені фортечні вали і засіки, будинок кошового отамана, практично готові козацька церква Покрови Пресвятої Богородиці і шість куренів.

ВІДЕО ДНЯ

Будівельники зазначають, що готовність об'єкту - понад 85 %. Проте Міністерство культури і туризму, до якого належить заповідник, припинило будь-яке фінансування будівництва. Оскільки в цьогорічному бюджеті для об'єктів Мінкульту не передбачено жодних будівельних витрат.

В умовах кризи припинили вкладати кошти у Січ і запорізькі підприємства-спонсори.

"Сьогодні з економічних причин коштів у держави і колишніх спонсорів немає. І перед нами стоїть дилема: або консервувати будівництво (а це теж - кошти), або добудувати. Рух уперед дозволить нам відкрити "Запорозьку Січ" для відвідувачів уже 14 жовтня, на день козацтва. Потім Січ іще дороблятиметься: буде вдосконалюватися інтер'єр будівель, з'являтимуться інтерактивні об'єкти, але головне - відкрити її!" -переконаний директор заповідника "Хортиця" Максим Остапенко.

Реклама:

Головне сьогодні