Більшість немовлят країн Заходу доживуть до 100 років

— 5 жовтня 2009, 17:25

За останні 50 років мешканці 30 розвинених країн вдвічі частіше живуть понад 80 років. І показник середньої тривалості життя постійно зростає, повідомляє ВВС.

Якщо так піде і далі, то понад половина нинішніх малюків з розвинутих країн можуть дожити до свого 100 річчя.

Такі висновки зробили вчені під керівництвом Кааре Крістенсена з Університету південної Данії у статті, яку опублікував медичний журнал Lancet.

Згідно з даними науковців, у 1950-му році вірогідність дожити до віку 80-90 років складала в середньому 15-16% для жінок та 12% - для чоловіків.

У 2002-му році цей показник склав вже 37% для жінок і 25% - для чоловіків.

Вчені підкреслюють, що у 1920-х роках головним фактором, який підвищив середню тривалість життя, стала успішна боротьба з дитячою смертністю. Після цього західні країни досягли значного прогресу у підтриманні життя людей похилого віку.

Загалом же середня тривалість життя постійно зростає з 1840-го року, і немає жодних ознак того, що цей процес загальмується.

"Лінійне збільшення життя людей протягом біль ніж 165 років не дає підстав говорити про наближення граничної межі тривалості життя. Якщо б тривалість життя наближалася до межі, то вже б відбулось деяке уповільнення зросту", - пояснив Крістенсен.

У своїй доповіді науковці також відзначили, що наразі у житті людини можна виділити не три, а чотири основних фази: дитинство, зрілість, "молода старість", а також "стара старість".

До того ж немає жодних свідчень, що "старі старі" менш здорові, ніж "молоді старі". На думку вчених, це відбувається через те, що люди зі слабким здоров'ям помирають раніше, і до глибокої старості (після 85 років) доживають лише найміцніші.

Так, від 30 до 40% людей у віці від 92 до 100 років здатні обходитися без сторонньої допомоги.

А дослідження американських довгожителів-рекордсменів (від 110 до 119 років) показало, що навіть у такому віці 40% лише частково потребували допомоги, або ж взагалі обходились без неї.

За словами Крістенсен, довгожителі Великобританії та інших розвинутих країн отримують інвалідність на все більш пізніх стадіях життя. При цьому, кількість хронічних захворювань продовжує зростати.

"Зростання кількості старих і дуже старих людей буде великою проблемою для системи охорони здоров'я. Але отримані дані говорять про те, що люди не просто стали жити довше, ніж раніше, вони довше обходяться без інвалідності і мають менше функціональних обмежень", - додав датській науковець.

Реклама:

Головне сьогодні