Як Куриленко "Молодість" відкривала

Як не дивно, але факт - офіційне відкриття "Молодості" було не таким вже й відкритим. На церемонію старту фестивалю, підкреслимо, міжнародного рівня представників друкованих та інтернет-ЗМІ не пускали. Мовляв, зала не гумова, а оренда палацу "Україна" при бюджеті у 800 тисяч доларів виявилася не по зубах. Криза, що поробиш.

Організатори зробили вибір на користь телевізійників, які разом із фоторепортерами запекло змагалися за свій шмат площі на червоній доріжці. Втім, "Українській правді. Життя" дивом вдалося просочитися до місця призначення - кінотеатру "Київ". Всередині довелося, як солдатові на варті, довго стояти та ще довше чекати, і ось що таки вдалося побачити та дізнатися.

Коротко та ясно

Відкривали цьогорічний фестиваль швидко, а святкові промови намагалися якомога більше скоротити. Почесні гості і так спізнилися, а після показів фільму-відкриття було заплановано інші сеанси. Тож на все про все було близько 30 хвилин.

Зірка Бондіани була заявлена у програмі фестивалю як ведуча урочистого відкриття. Однак ця роль виявилася лише номінальною - згодом представляти знаменитостей довелося арт-директорові Андрію Халпахчі. Були там і перекладачі, але під кінець Халпахчі говорив українською та одразу перекладав сказане англійською. Нібито ведучій випало не надто багато слів, тож вона переважно чарівно посміхалася та аплодувала.

66-річна актриса Катрін Деньов приїхала в Київ за нагородою

Почалося все з того, що під святково-пафосний марш Андрій Халпахчі вивів президента, "ведучу", Яна Кунена та французьких продюсерів Клоді Осар та Кріса Болзлі на сцену. Як і кожного року, промови концентрувалися на подяках.

Ян Кунен подякував за запрошення та сказав, що враження від Києва виявилися зовсім не такими, як він очікував. Президент Ющенко дякував усім, а особливо арт-директорові фестивалю за багаторічну роботу (як саме - читайте далі). Катрін Деньов дякувала президентові за нагороду "За внесок у розвиток світового кінематографу".

Після усіх подяк та рукостискань всі високі гості, включаючи подружжя Ющенків та Катрін Деньов, пройшли до зали на показ фільму Яна Кунена "Коко Шанель та Ігор Стравінський". Після початку сеансу в зал, де вони дивилися стрічку, доступ був дуже обмежений. Після перегляду майже ніхто з них не ділився враженнями із журналістами, тож присутній на показі автор фільму може тільки здогадуватися, що подумали високі особи про його творіння.

5 хвилин на Куриленко

Сама церемонія почалася із запізненням на годину. Тож натовп у фойє другого поверху кінотеатру "Київ" проходив випробування на стійкість. Стомившись чекати на задушливому й тісному майданчику, гості виходили провітритися. Хто не бажав зайвий раз проходити через металошукач, терпів і пітнів разом з охороною. Інші, як елегантна Катрін Деньов, ледь помітно переминалися з носків на п'ятки. Краса вартує жертв, але ж вистояти півгодини на височенних підборах під силу не кожній жінці. Були й такі, хто через задуху ледь не втратив свідомість.

Втім, на кожного слабкого знайдеться свій витривалий. Так, особливо палкі бажаючі все побачити й почути намагалися ігнорувати несприятливі умови та ледь не звисали з балконів третього поверху кінотеатру. А побачити справді було що, точніше - кого. Зокрема, струнку й вишукану Ольгу Куриленко.

Дівчина Бонда Ольга Куриленко була ведучою відкриття фестивалю "Молодість" лише символічно: оголошував гостей і перекладав їхні слова директор кінофестивалю Андрій Халпахчі
У чотирихвилинній розмові з журналістами Ольга поводилася стримано. Свій 10-денний візит до Києва дівчина Бонда назвала діловим. Мовляв, раніше приїздила в Україну тільки побачити маму, а цього разу - як на роботу. Однак маму не покинула, приїхала на фестиваль із нею. Разом вони переглянули стрічку-відкриття фестивалю.

Що стосується кіносмаків дівчини, то нічого нового останнім часом її не вразило. Як і минулого року, Куриленко знову оперувала захопленими фразами про улюбленого Девіда Лінча. На "Молодості" ж Ольга представить драму "Стіни" ізраїльського режисера Денні Лернера, в якій вона зіграла головну роль.

Куриленко також розповіла, що тепер мешкає у Лондоні. За її словами, переїхати з квартири у центрі Парижу змусила "позитивна енергія та мультинаціональність" англійської столиці.

Відкритість, як виявляється, більше притаманна матері, аніж її відомій дочці. На запитання "Української правди. Життя" про предмети власних мрій актриса відповіла невизначено: "Мрію...про все. Але ці мрії - то мої секрети". Що ж, у будь-якій жінці має бути принаймні якась загадка.

Актор Кері-Хіроюкі Тагава, який грав у кількох відомих голівудських фільмах, зокрема "Перл-Харборі

Чи справді блондинка холодна?

Кажуть, літак Катрін Деньов запізнився на 2 години. За це Андрій Халпахчі перепросив гостей, адже знана французька актриса добралася на церемонію останньою. Прибула вона за нагородою від президента Ющенка. З його рук Деньов, яка для свого віку залишається у чудовій формі, отримала почесного "Скіфського оленя" за внесок у розвиток світового кінематографу.

Всесвітньо відома акторка, яка 22 жовтня відсвяткувала 66-річчя, має репутацію "холодної блондинки", хоча сама вона не раз це спростовувала. Втім, на відкритті "Молодості" вона поводилася саме так - дещо відсторонено та прохолодно. Хтозна, можливо, трохи засоромилася через запізнення. А може, зірці зіпсувало настрій важке повітря у фойє "Києва".

Катрін Деньов простояла усю церемонію на височезних підборах
Ясно одне - довелося задовольнятися візуальним контактом, бо живого спілкування з зіркою не відбулося. 30 секунд позування для фотокамер - це все, чим запам'ятається журналістській братії візит Деньов. На неї на цьогорічній "Молодості" чекали найбільше, однак сподівання трохи виправдали себе хіба що для всюдисущої Каті Осадчої. Глядачі "Світських хронік" почують відповідь з вуст Деньов принаймні на одне запитання.

Кореспондентці "Української правди. Життя" пощастило менше. Дві години чекання разом із Осадчею під дверима кінозалу, де Катрін Деньов переглядала стрічку-відкриття "Молодості", виявилися марними. На прохання приділити 5 хвилин короткому інтерв'ю Деньов відповіла коротко: "Ні, у мене призначена зустріч, вибачте" і сіла у машину.

Віктор Ющенко вручив Катрін Деньов почесного "Скіфського оленя" за внесок у розвиток світового кінематографу
Однак покинути кінотеатр "Київ" швидко їй не вдалося. Зірка встигла викурити цигарку, чекаючи, доки Віктор та Катерина Ющенки розпрощаються із головою Секретаріату президента Вірою Ульянченко та іншими високопосадовими особами. Після того, як президентський кортеж зрушив з місця, за ним попрямувало й авто акторки.

Більше у програмі 39-ї "Молодості" жодних подій за участі французької кінодіви не передбачено.

Орден - нагорода серйозна

До речі, про президента. Вочевидь, стосунки арт-директора фестивалю Андрія Халпахчі та Віктора Андрійовича міцніють.

Про це свідчить орден "За заслуги", яким український президент нагородив арт-директора "Молодості". Як виявилося, нагорода стала повною несподіванкою.

Директор "Молодості" Андрій Халпахчі отримав нагороду від президента - орден "За заслуги"
"Цього не було у написаному мною сценарії церемонії, але ця нагорода для мене дуже важливим та приємним сюрпризом", - сказав Халпахчі. І додав: "Це висока оцінка роботи, яку я виконую від щирого серця".

Сам президент зізнався у любові до кіно: "Ми любимо кіно, бо це театр життя, з його драмами, комедіями та романтикою. Кіно завжди змінює людину, робить її мудрішою".

"Найсокровенніше стається тоді, коли у залі із сотнею глядачів западає така тиша, що стає чути, як б'ється серце. Ось так твориться місія кіно", - розмірковував уголос український президент.

Зліва направо: Віра Ульянченко, Катрін Деньов, Катерина Ющенко та президент України
Не оминув Віктор Ющенко слів про те, яка честь для нього бачити Катрін Деньов у Києві. Відзначив він і приїзд Куриленко - "зірки української, але світового рівня". Ще одного почесного гостя, Жана-Клода ван Дамма, глава держави привітати не зміг - бельгієць опиниться на червоній доріжці під завісу фестивалю.

Якщо не в "Києві" та "Україні", то де?

Минулого та цього року організатори фестивалю скаржилися на відсутність технічних умов для проведення урочистостей у палаці "Україна". Мовляв, не можна там влаштовувати кінопокази, які зазвичай відбуваються після церемоній відкриття. Доказом тому була минулорічна реакція публіки на демонстрацію "Райських птахів" Романа Балаяна.

Відомий режисер Тоні Гатліф
Цього року від співпраці з палацом відмовилися через скрутне фінансове становище. Можливо, істотна допомога міської влади Києва, з якою у "Молодості" ледь не дійшло до суду, могла змінити ситуацію. Але поставити це питання мерові Леоніду Черновецькому було неможливо - він захід проігнорував.

Невідомо, де відбудеться старт ювілейного фестивалю у 2010-му і кому дозволять відвідати урочисті події форуму. Але вже зараз ясно, що ані палац "Україна" з його теперішніми технічними умовами, ані кінотеатр "Київ" з його гостинними, але затісними майданчиками, не є кращими варіантами приміщень.

Гатліф (зліва), видавець Іван Малкович (другий справа)
Цьогорічні негаразди, безумовно, позбавили українців детальних звітів про подію від друкованих та інтернет-ЗМІ. Однак проблему можна впевнено списати на кризовий рік: урізано бюджет - урізано витрати на зали - урізано кількість гостей. Що буде наступного року - побачимо.

Цілком можливо, що саме адекватне приміщення для кінофестивалю міжнародного класу покращить його імідж, а також настрій іноземних почесних гостей. Хтозна, може, тоді гості рівня Катрін Деньов охочіше йтимуть на контакт.

Російський художник Олександр Виноградов теж приїхав на відкриття "Молодості"

Читайте також на порталі TabloID Ющенки підсадили до себе Деньов, а Куриленко посміхалася зі сцени

Усі фото Аліси Землянікіної

Реклама:

Головне сьогодні