Британці вперше обрали кращим режисером жінку

— 23 лютого 2010, 14:11

У лондонському Королівському театрі опери та балету пройшла церемонія нагородження премій британської Академії кінематографічних і телевізійних мистецтв (BAFTA).

Кращим фільмом була визнана картина "Повелитель бурі", яка отримала в цілому шість нагород, у тому числі за кращу режисуру, кращий оригінальний сценарій, кращий звук, кращу операторську роботу і кращий монтаж, передає Бі-Бі-Сі.

Режисера Кетрін Бігелоу стала першою жінкою, яка завоювала приз за кращу режисуру за всю історію премії.

Кращим актором першого плану Академія назвала Коліна Ферта за роль ученого-гомосексуаліста у фільмі "Самотній чоловік". Фільм, дія якого розгортається в Лос-Анджелесі у 1960-і роки, став першою режисерською роботою відомого дизайнера Тома Форда.

Отримуючи нагороду, 49-річний актор подякував Форду за те, що завдяки йому він став "більш жвавим, балакучим, причесаним, став добре пахнути і домінувався на більшу кількість нагород, ніж будь-хто".

ВІДЕО ДНЯ

Кращою актрисою стала Кері Малліган, яка зіграла головну роль у картині "Виховання почуттів". Малліган зізналася, що "ніколи б не подумала, що таке може статися".

Краща жіноча роль - це єдина нагорода, яка дісталася фільму "Виховання почуттів", незважаючи на вісім номінацій.

На таку ж кількість нагород претендував фільм режисера Джеймса Кемерона "Аватар", якому в результаті дісталася лише премія за спецефекти і декорації.

Для режисера Кетрін Бігелоу недільна церемонія BAFTA стала справжнім тріумфом. На довершення до шести нагород, які отримала її фільм, Бігелоу вдалося до того ж обійти колишнього чоловіка Джеймса Кемерона.

Бігелоу, яка перед початком церемонії намагалася вислизнути від питань журналістів щодо своєрідною дуелі з Кемероном, назвала свою перемогу "просто приголомшливою і величезною честю".

"Я б хотіла присвятити цю нагороду тому, що називається - невтомний пошук світу", - сказала Бігелоу, тримаючи в руках маску - символ церемонії BAFTA.

Серед інших лауреатів премії британської Академії - комедія "Мені б у небо" з Джоржем Клуні в головній ролі - за кращий адаптований сценарій; актор Крістофер Уолтц - за кращу роль другого плану у фільмі Квентіна Тарантіно "Безславні покидьки"; картина "Акваріум" - за найкращий британський фільм; французька стрічка "Провісник" - за кращий фільм іноземною мовою.

Мультиплікаційна стрічка виробництва Disnеy Pixar "Вгору" визнаний кращим анімаційним фільмом. Приз в категорії "висхідна зірка" - єдина нагорода, що присуджується британською публікою - дістався молодій актрисі Крістен Стюарт, яка виконала головну роль у фільмі про вампірів "Сутінки".

Закриваючи церемонію, онук британської королеви Єлизавети Другої принц Вільям і актриса Ума Турман вручили спеціальну премію Академії "за видатний внесок у мистецтво кінематографії" 73-річної британської актрисі Ванессі Редгрейв. Остання отримала в 1977-му році премію "Оскар" за кращу роль другого плану у фільмі "Джулія".

Реклама:

Головне сьогодні