Арт-анонси лютого: від гендерного до неофіційного мистецтва

До 22 лютого

Центр сучасного мистецтва М17

Кураторський проект "Інь"

Тільки жінки і тільки живопис

До проекту відбирали українських художників за гендерним принципом. Згідно кураторській концепції, мистецтво, створене жіночими руками, може "вирулити" втомлений сучарт на нові горизонти. Щоправда, на виставці стає зрозуміло, що сучасне мистецтво складно ділити на "жіноче" та "чоловіче", бо мистецтво може бути або мистецтвом, або його подобою.

Тетяна Гершуні. "Подвійний портрет Сінді Шерман". Живопис. 2010 рік

Експозицію окрім статі авторів робіт мало що об'єднує. Тут представлені роботи добре відомих українок та тих художниць, які тільки починають світитись. Перш за все на виставку варто потрапити, аби побачити роботи однієї з найцікавіших киянок Марини Скугарєвої (декілька великого формату принтів на льняних простирадлах) та "стерео-живопис" Тетяни Гершуні.

вул. Антоновича, 102-104

596 20 30

До 24 лютого

"Цех"

"Пляж". Євген Петров

Новий проект радикального аквареліста

Одесит Петров - єдиний актуальний український художник, який працює в жанрі акварелі. Мало того - більшість його робіт великого формату. Принаймні раз на рік цей автор дивує персональними проектами; усі вони зазвичай присвячені сюжетам із життя курортників.

Євген Петров. Із серії "Пляж". Графіка. 2010 рік

Щоправда, дітей та бабусь на його виставки потрібно вести підготовленими - на пляжах Петрова виключно "ню", герої його сюжетів нарочито несимпатичні й червоного кольору, оскільки у воді зустрічаються акули.

вул. Фрунзе, 69

591 13 69

До 13 лютого

Карась Галерея

"Пряма трансляція". Вінні Реунов

Нові версії обкладинок та логотипів на полотні

Добре відомий далеко за межами України Вінні Реунов (свого часу жив і працював у Лондоні) продовжує освоювати тему медіа та рекламних образів, які не тільки заполонили наш життєвий простір, але й встигли проповзти у наше підсвідоме, звідки можуть проявлятись у такий самий дивний спосіб, як і на картинах ВР.

Вінні Реунов. З серії "Пряма трансляція". Живопис. 2011 рік

Вирвані з контексту рекламні слогани, медіа-образи, логотипи, назви журналів, аукціонів, телепередач висаджують навіть тих, хто звик до безперервної трансляції великого міста.

Андріївський спуск, 22-а

238 65 31

12 лютого - 17 квітня

PinchukArtCentre

"Ти + Я". Кендіс Брайтц

Галерея відеопортретів відомих світу цього

Художниця з Південної Африки Кендіс Брайтц, яка останні роки мешкає у Берліні, вперше представить у Києві свої найвідоміші відеотвори "Герой робочого класу" і "Королева", на створення яких її надихнули Джон Леннон і Мадонна.

Брайтц в Україні буде виставлятись уперше, але добре відомо, що вона більшу частину свого життя проводить у подорожах. Тож рано чи пізно вона мала б опинитись у центрі Пінчука. До речі, офіційно її твори представляють дві серйозні галереї - White Cube у Лондоні та Kaufmann Repetto в Мілані.

Кендіс Брайтц. Фото надано PinchukArtCentre

Проект Брайтц інтерактивний: до участі запрошуються всі, хто створить в будь-якому жанрі портрет Брайтц. Ті роботи, що будуть до вподоби КБ, одразу потраплять на цю ж виставку. Тож у багатьох наших художників, які мріють потрапити у стіни PinchukArtCentre, нарешті з'явилась така можливість.

вул. Велика Васильківська/Басейна 1/3-2, Блок "А"

590 08 58

12 лютого - 17 квітня

PinchukArtCentre

Деміан Ортега

Відомий мексиканець про невідомі нам міфи

Паралельно з Брайтц у PinchukArtCentre проходитиме виставка Деміана Ортеги. Цей художник свого часу прославився скульптурами та інсталяціями, в яких він буквально розбирав на запчастини усілякі речі та розвішував їх у просторі (наприклад, старе авто).

Cпеціально для PinchukArtCentre Ортега створить експозицію, присвячену міфам. Запчастин тут не буде, швидше - кольорові об'єкти, завдяки яким ми зможемо побувати всередині абстракцій.

вул. Велика Васильківська/Басейна 1/3-2, Блок "А"

590 08 58

До 7 березня

Ludmila Bereznitska & Partner Gallery

"Душова кабіна". Владислав Мамсіков

Лідер андерграунду 70-х з актуальними роботами

Нові та вже перевірені часом роботи одного з найцікавіших представників украрту 70-х, який продовжує досліджувати можливості contemporary art та йти в ногу з часом. Лаконічний, дещо сухий, але як завжди влучний Мамсіков-старший у нових роботах представляє навдивовижу іронічні речі.

Владислав Мамсіков. "Душова кабіна". Живопис. 2010 рік. Фото з архіву автора

Андріївський спуск, 2-б

424 03 20

25 лютого - 27 березня

Національний художній музей України

Олександр Дубовик

Класик неофіційного мистецтва 60-х зі звітним проектом

Ім'я цього майстра неофіційного мистецтва українці почули вперше у 80-х. Свого часу Дубовик не виявив жодної симпатії до соцреалізму, так що мовчанка щодо його імені цілком логічна.

Олександр Дубовик. "Делікатна пропозиція". Живопис. 2010 рік. Фото з архіву автора

І поки його тягали по КДБ за роботу, в якій художник зобразив чиновників на трибуні поруч з розп'яттям, до нього почали приходити цілком несподівані пропозиції: запрошували розписувати католицьку церкву у французьких Альпах, згодом - протестантську церкву в Києві. На виставці до свого ювілею художник представляє новий живопис та графіку.

вул. Грушевського, 6

278 74 54

До 27 березня

Kiev. Fine Art

"Достоїнство". Куратор Надія Пригодич

Добре знані українські художники - Василь Цаголов, Ілля Ісупов, Юрій Соломко, Максим Мамсіков, Олександр Верещак та інші - малювали на тему, як і чому мистецтво перетворилось на капітал. І, власне, як цей процес позначився на їхній творчості. Виставка лаконічна, але тим і прекрасна.

Юрій Соломко. "Африка". Живопис. 2010 рік. Фото надано Kiev. Fine Art

вул. Дарвіна, 5

490 58 58

Реклама:

Головне сьогодні