Дім із привидами та двадцять коханців у ліжку

82
30 вересня 2011

Від 29 вересня на українських екранах демонструються: містичний трилер "Дім марень" Джима Шерідана, комедія "Скільки у тебе?" Майка Майлода, комедія "П'ять наречених" Карена Оґанесяна, документальний фільм "Doors. When you`re strange" Тома ДіЧілло та драма "Шкіра, в якій я живу" Педро Альмодовара.

Все у родину

Сюжет про будинок із привидами зустрічався у кіно безліч разів, тож додати до нього щось нове дуже важко. Проте уславлений ірландський режисер Джим Шерідан вирішив ризикнути.. і, якимось дивом, у нього вийшла бліда та малопереконлива варіація "Інших" Алехандро Аменабара. Тут також йдеться про таємничий будинок, дітей, привидів та тонку і практично непомітну грань між світом живих та світом мертвих.

Молода родина із двома дітьми переїздить у нове помешкання в передмісті. Усі мешканці містечка та навіть поліція сахаються нових пожильців і старанно уникають будь-яких розмов із ними. Цілком випадково голова родини Вілл дізнається, що у кілька років тому в їхньому будинку було вбито жінку із дітьми. Підозра впала на її чоловіка Пітера Варда, який залишився живим у ніч убивства. Проте він збожеволів і був визнаний неосудним, а після лікування у психіатричний клініці його випустили на свободу.

 
Вілл підозрює, що Пітер Вард хоче добратися і до його родини. Розмова із детективом у поліції відкриває страшну таємницю, яка перевертає усе його життя із ніг на голову та примушує подивитися на всі події під зовсім іншим кутом зору.

Найбільша біда цього фільму у тому, що його сюжетні повороти мало пов'язані із попереднім ходом подій. Нові герої з'являються несподівано і невідомо навіщо, а про мотивації їхніх вчинків взагалі мова не йде. Трансформація Вілла у поліцейському відділку виглядає найбільш абсурдно - ось він, цілком нормальний чоловік, сидить у кріслі, а за мить у нього і зачіска інша, і вираз обличчя змінюється, і вигляд якийсь нездоровий.

 
Вочевидь, що цей фільм задумувався як серйозний містичний трилер, адже його режисером став Джим Шерідан, який уславився стрічками "В ім'я батька" та "Моя ліва нога" і неодноразово номінувався на "Оскар". Проте не так сталося, як гадалося. Щось в процесі фільмування явно пішло не так, звідси і доволі посередній художній результат.

Роль подружжя зіграли Деніел Крейґ та Рейчел Вайз, одружені і в реальному житті. Звісно, Крейґ із його незвично брутальною і дуже холодною чоловічою вродою, якось дивно виглядав у ролі сумирного батька сімейства, особливо дисонували із цим образом його накачані м'язи і татуювання. З іншого боку, Джеймс Бонд у домашніх спортивних штанах із лампасами - справді дуже потішне видовище.

 
Оцінка фільм 3 з 5

Автор дякує кінотеатру "Київ" за допомогу в підготовці матеріалу

Секс - це не вирок

Голлівуд завжди славився своїм умінням знімати фільми, які за фасадом "сексуальної революції" ховали найвідвертіше моралізаторство та пропаганду родинних цінностей. Стрічка "Скільки у тебе?" - не виняток із правил, адже її герої, дарма що сексуально розкріпачені, переконують: будь-які задоволення - лише сурогат, якщо вони не ведуть до весільної церемонії.

 

Головна героїня стрічки Еллі (Анна Фаріс) не має хлопця та роботи, тоді як її молодша сестра вже знайшла себе у житті та збирається виходити заміж. Зате у Еллі найбільший список сексуальних партнерів серед усіх її подруг - ви не повірите, коханців аж двадцять! Якось у жіночому журналі дівчина знаходить статтю, яка стверджує, що 98% жінок, в яких було більше двадцяти коханців не виходять заміж.

Тож Еллі вирішує припинити пошуки нових обранців, а пошукати "того самого" серед своїх старих кавалерів. Знайти колишніх пасій, серед яких навіть затесався мільйонер, їй допомагає симпатичний сусід Колін (Кріс Еванс) - скромний музикант і невиправний бабій.

 
Фінал стрічки доволі передбачуваний - кохання переможе секс, а скромні радощі життя візьмуть верх над бажанням жити у багатстві та розкоші. У фільмі чимало смішних епізодів, проте вдалим його назвати важко. Вочевидь картина пережила занадто багато змін - і у сценарії, і в монтажі, тож часом вона просто розпадається на окремі епізоди. Сто разів перекроєну картину взагалі важко дивитися - от з'являється героїня у несподівано подертому платті, а хвилину назад воно ще було ціле; зрозуміло, що тут була вирізана сцена, а без неї зв'язок між епізодами втрачений.

Та й взагалі, багато вчинків героїв залишаються пояснення, щоправда, й сама колізія фільму виглядає малопереконливою. Зрештою, картину "Скільки у тебе?" можна назвати не лише лицемірною, клішованою, але й навіть сексистською.

 
У картині самореалізація жінки можлива тільки за участі чоловіка. Втім, і для чоловіків у фільмі передбачена також єдина можлива роль - вільно обирати собі дружин та змінювати їх за власними уподобаннями. Таке враження, що автори картини намагалися догодити обом статям, і врешті-решт, заплуталися у тому, що хочуть сказати. Тим паче, що мораль для всіх одна - секс це лише прелюдія для шлюбу.  

Оцінка фільму 2, 5 з 5

"П'ять наречених"

Травень 1945 року. П'ятеро друзів-льотчиків мріють повернутися додому, проте їх залишають служити у Берліні. Хлопці непокояться, що без них на батьківщині "розберуть" усіх красивих дівчат. Один із них, Льоша, від'їздить у відрядження в Саратовську область, і друзі просять його знайти їм наречених, одружитися від імені кожного з них та привезти "дружин" до Німеччини. На все у Льоші всього один день.

Режисер: Карен Оґанесян

У ролях: Даніїл Козловскій, Артур Смольянінов, Ліза Боярская, Свєтлана Ходченкова, Іріна Пєгова

"Doors. When you`re strange"

Стрічка розповідає про гурт "Doors" у 1960-ті та 1970-ті роки та включає рідкісні кінокадри, які ще ніколи не демонструвалися широкій публіці.

Режисер: Том ДіЧілло

 
"Шкіра в якій я живу"

Пластичний хірург Роберт живе самітником на своїй віллі та працює над створенням штучної шкіри. Крім нього у будинку мешкає стара економка і таємнича пацієнтка Вера, яку ніколи не випускають на вулицю. Кожен із мешканців вілли має свою таємницю, яка, рештою, призведе до драми.

 
Режисер: Педро Альмодовар

У ролях: Антоніо Бандерас, Елена Анайя, Фернандо Кайя, Хосе Луїс Ґомез

Детальніше про фільм Альмадовара - далі буде