Ступка запропонував своєму наступникові посаду за три дні до смерті

11
26 липня 2012

Про це він заявив у інтерв’ю газеті "Сегодня".

"Нову концепцію (Театру ім..Франка) я вам не розкрию, мені потрібен час для аналізу. Але точно скажу: це буде європейський театр, а трупа перейде на контракт. Це потрібно зробити, інакше ми будемо продовжувати варитися у власному соку", - сказав він.

Станіслав Мойсеєв призначений наказом міністра культури виконуючим обов'язки художнього керівника театру ім. Івана Франка замість покійного Богдана Ступки. До цього Мойсеєв працював художнім керівником "Молодого театру".

Реклама:

Як зізнався новий керівник Театру ім.. Франка, Богдан Ступка запропонував йому посаду за три дні до смерті.

"Ми давно були знайомі з Богданом Ступкою, часто говорили з ним про проблему українського театру. Пропозицію очолити театр після його відходу він мені зробив давно - відразу після операції в Німеччині він запросив мене до себе в Конча-Заспу і задав це питання. Я відмовився, на те були свої причини. На цей раз мені складно було йому відмовити. Він покликав мене за три дні до смерті у Феофанію, йому вже було важко говорити, він тільки запитав: "То так чи ні?". Я сказав: "Так". Для мене це важке рішення, у мене успішний театр, який знають і за кордоном, там працюють мої улюблені актори", - сказав Станіслав Мойсеєв.

За його словами, у нього ще не було ґрунтовної розмови з міністром і з генеральним директором театру.

"Я знаю одне: треба створювати нове обличчя театру і будувати те, що почав ще Сергій Данченко (художній керівник театру до Ступки) і що не вдалося Ступці", - зауважив Мойсеєв.

Коментуючи введення контрактної форми роботу, Мойсеєв сказав, що і сам "буде на контракті".

"Переді мною поставлять умови, які я повинен виконати. Тому мені треба зібрати навколо себе людей, які будуть виконувати цю програму", - додав він.

Реклама:

Мойсеєв також планує залучати до роботи у Театрі ім..Франка "свіжих людей".

"Потрібно переглянути трупу Театру Франка, вона дуже велика, і треба вирішити, наскільки виправдана присутність тих чи інших акторів. Моє призначення стало несподіванкою для багатьох, і в трупі будуть реагувати по-різному, далеко не всім це сподобається. Тому що мене знають як реформатора", - підсумував Мойсеєв.

Як віодмо, понад 10 років Театром ім.Франка керував відомий актор Богдан Ступка. Він помер у неділю вранці після тривалої хвороби на рак.Реклама: