Український оскарівський комітет обирає номінанта на премію з 3 фільмів

19
2 вересня 2013

Це фільми "Вічне повернення" режисера Кіри Муратової, "Параджанов" співрежисера Сержа Аведікян та Олени Фетісової і "Хайтарма" режисера Ахтема Сейтаблаєва. Комітет має обрати 1 фільм для участі у номінації "Фільм іноземною мовою", повідомляє сайт Асоціації продюсерів України.

Картина "Вічне повернення" режисера Кіри Муратової - виробництво кінокомпаній SOTA Cinema Group і Wise Vision (Україна).

Світова прем'єра картини відбулася на Міжнародному Римському кінофестивалі, що проходив з 9 по 17 листопада 2012 року. Стрічка представляла Україну в основному конкурсі фестивалю.

Фільм "Вічне повернення" отримав у 2013 році премію "Ніка" в номінації "Найкращий фільм країн СНД і Балтії".

Картина розповідає історію чоловіка і жінки, які не зустрічалися багато років. Героїв фільму на перший погляд, нічого не пов'язує, вони лише колишні однокурсники. Одного разу Він приїжджає в Її місто, щоб відвідати і запитати поради у сформованій в нього життєвій ситуації: Він любить двох жінок і не знає, як вчинити...

В український прокат фільм виходить 26 вересня 2013.

Фільм "Параджанов" - дебютний повнометражний фільм співрежисера Олени Фетісової (Україна ) і Сержа Аведікян (Франція), знятий у копродукції України, Франції, Грузії та Вірменії за підтримки Державного агентства України з питань кіно, ARTE FRANCE, Грузинського та Вірменського Національних кіноцентрі. З української сторони фільм представляє кіностудія "Інтерфільм".

 

Світова прем'єра фільму відбулася на кінофестивалі в Карлових Варах (Чехія) у липні 2013 року, де "Параджанов" представляв Україну в основній міжнародної конкурсній програмі East of the West. На Одеському міжнародному кінофестивалі в цьому ж році фільм отримав приз "Золотий Дюк" як Найкращий український повнометражний фільм.

Картина розповідає про кінорежисера Сергія Параджанова. Він створює великі фільми, які приносять йому міжнародне визнання. Його зухвала поведінка призводить до конфлікту з радянським тоталітарним режимом. За сфабрикованим звинуваченням Параджанова кидають до в'язниці. Але незламна любов до краси дає сили творити, незважаючи на роки ув'язнення і заборона на роботу в кіно.

В український прокат фільм виходить 26 вересня 2013.

Перший кримськотатарський повнометражний художній фільм "Хайтарма" (Повернення) режисера Ахтема Сейтаблаєва знятий кримської телекомпанією АТР.

 

Фільм створено на основі реальних подій і розповідає про сталінську депортацію кримських татар у травні 1944 року. Ця трагічна сторінка в історії кримськотатарського народу показана через погляд прославленого льотчика, національного героя кримських татар Амет- Хана Султана: після звільнення Криму від німецьких загарбників, військове командування дозволило Амет-Хану (Ахтем Сейтаблаєв) разом з його бойовими товаришами відвідати батьків в Алупці.

За збігом обставин на час перебування льотчиків в Алупці припала операція НКВС по примусовій депортації кримських татар. Радянський ас, якого боялися німецькі пілоти, не зміг захистити свій народ від злочину сталінського режиму.

Фільм вийшов в український прокат 17 травня 2013.

Український Оскарівський комітет з 1 до 30 серпня проводив прийом заявок на участь у відборі фільму-номінанта від України на премію "Оскар" у номінації "Фільм іноземною мовою" Американської академії кінематографічних мистецтв і наук (Лос -Анджелес, США).

Брати участь у відборі можуть тільки художні повнометражні фільми хронометражем не менш 40 хвилин, випущені на плівці 35 або 70 мм або в форматі DCP, і які вийшли в комерційний кінотеатральний прокат в Україні в період з 1 жовтня 2012 року по 30 вересня 2013 року.

Проста більшість (51%) авторського, акторського та знімального складу, а також правовласників повинні бути громадянами або резидентами України.

Офіційно фільм-номінант від України на "Оскар" буде оголошений 12 вересня.

В Український Оскарівський комітет входять: народна артистка України Ада Роговцева, народний артист України, кінорежисер Олег Фіалко (голова Комітету), лауреат технічної премії "Оскар" Анатолій Кокуш, голова Національної Спілки кінематографістів Сергій Тримбач, кінокритик, ведучий телепрограми "Аргумент- кіно" Володимир Войтенко, письменник, сценарист Андрій Курков, продюсер, президент АПУ Олексій Сєрков, продюсер, віце -президент АПУ Дмитро Колесніков, продюсер, сценарист Ігор Савиченко, режисер Сергій Маслобойщиков та президент Української кіноассоціаціі Денис Ржавський.

У США номінанти в 24- х категоріях будуть оголошені 16 січня 2014, а сама 86- а церемонія вручення премії "Оскар" за заслуги в галузі кінематографу за 2013 відбудеться 2 березня 2014 року в Dolby Theatre в Лос-Анджелесі.

Українська правда. Життя