Український оскарівський комітет обирає номінанта на премію з 3 фільмів

31
2 вересня 2013

Це фільми "Вічне повернення" режисера Кіри Муратової, "Параджанов" співрежисера Сержа Аведікян та Олени Фетісової і "Хайтарма" режисера Ахтема Сейтаблаєва. Комітет має обрати 1 фільм для участі у номінації "Фільм іноземною мовою", повідомляє сайт Асоціації продюсерів України.

Картина "Вічне повернення" режисера Кіри Муратової - виробництво кінокомпаній SOTA Cinema Group і Wise Vision (Україна).

Світова прем'єра картини відбулася на Міжнародному Римському кінофестивалі, що проходив з 9 по 17 листопада 2012 року. Стрічка представляла Україну в основному конкурсі фестивалю.

Реклама:

Фільм "Вічне повернення" отримав у 2013 році премію "Ніка" в номінації "Найкращий фільм країн СНД і Балтії".

Картина розповідає історію чоловіка і жінки, які не зустрічалися багато років. Героїв фільму на перший погляд, нічого не пов'язує, вони лише колишні однокурсники. Одного разу Він приїжджає в Її місто, щоб відвідати і запитати поради у сформованій в нього життєвій ситуації: Він любить двох жінок і не знає, як вчинити...

В український прокат фільм виходить 26 вересня 2013.

Фільм "Параджанов" - дебютний повнометражний фільм співрежисера Олени Фетісової (Україна ) і Сержа Аведікян (Франція), знятий у копродукції України, Франції, Грузії та Вірменії за підтримки Державного агентства України з питань кіно, ARTE FRANCE, Грузинського та Вірменського Національних кіноцентрі. З української сторони фільм представляє кіностудія "Інтерфільм".

 

Світова прем'єра фільму відбулася на кінофестивалі в Карлових Варах (Чехія) у липні 2013 року, де "Параджанов" представляв Україну в основній міжнародної конкурсній програмі East of the West. На Одеському міжнародному кінофестивалі в цьому ж році фільм отримав приз "Золотий Дюк" як Найкращий український повнометражний фільм.

Реклама:

Картина розповідає про кінорежисера Сергія Параджанова. Він створює великі фільми, які приносять йому міжнародне визнання. Його зухвала поведінка призводить до конфлікту з радянським тоталітарним режимом. За сфабрикованим звинуваченням Параджанова кидають до в'язниці. Але незламна любов до краси дає сили творити, незважаючи на роки ув'язнення і заборона на роботу в кіно.

В український прокат фільм виходить 26 вересня 2013.

Перший кримськотатарський повнометражний художній фільм "Хайтарма" (Повернення) режисера Ахтема Сейтаблаєва знятий кримської телекомпанією АТР.

 

Фільм створено на основі реальних подій і розповідає про сталінську депортацію кримських татар у травні 1944 року. Ця трагічна сторінка в історії кримськотатарського народу показана через погляд прославленого льотчика, національного героя кримських татар Амет- Хана Султана: після звільнення Криму від німецьких загарбників, військове командування дозволило Амет-Хану (Ахтем Сейтаблаєв) разом з його бойовими товаришами відвідати батьків в Алупці.

За збігом обставин на час перебування льотчиків в Алупці припала операція НКВС по примусовій депортації кримських татар. Радянський ас, якого боялися німецькі пілоти, не зміг захистити свій народ від злочину сталінського режиму.

Фільм вийшов в український прокат 17 травня 2013.

Український Оскарівський комітет з 1 до 30 серпня проводив прийом заявок на участь у відборі фільму-номінанта від України на премію "Оскар" у номінації "Фільм іноземною мовою" Американської академії кінематографічних мистецтв і наук (Лос -Анджелес, США).

Брати участь у відборі можуть тільки художні повнометражні фільми хронометражем не менш 40 хвилин, випущені на плівці 35 або 70 мм або в форматі DCP, і які вийшли в комерційний кінотеатральний прокат в Україні в період з 1 жовтня 2012 року по 30 вересня 2013 року.

Проста більшість (51%) авторського, акторського та знімального складу, а також правовласників повинні бути громадянами або резидентами України.

Офіційно фільм-номінант від України на "Оскар" буде оголошений 12 вересня.

В Український Оскарівський комітет входять: народна артистка України Ада Роговцева, народний артист України, кінорежисер Олег Фіалко (голова Комітету), лауреат технічної премії "Оскар" Анатолій Кокуш, голова Національної Спілки кінематографістів Сергій Тримбач, кінокритик, ведучий телепрограми "Аргумент- кіно" Володимир Войтенко, письменник, сценарист Андрій Курков, продюсер, президент АПУ Олексій Сєрков, продюсер, віце -президент АПУ Дмитро Колесніков, продюсер, сценарист Ігор Савиченко, режисер Сергій Маслобойщиков та президент Української кіноассоціаціі Денис Ржавський.

У США номінанти в 24- х категоріях будуть оголошені 16 січня 2014, а сама 86- а церемонія вручення премії "Оскар" за заслуги в галузі кінематографу за 2013 відбудеться 2 березня 2014 року в Dolby Theatre в Лос-Анджелесі.

Українська правда. ЖиттяРеклама: