Художник Сільваші виявив підробку своєї картини, яку продавали на аукціоні

— 30 вересня 2013, 10:50

Про це він написав у пості у соцмережі Facebook.

"Я в виняткових випадках приймаю участь в аукціонах. Я не слідкую за тим, що відбувається на них і які роботи виставляються. Випадково у руки мені потрапив каталог аукціону який проходить зараз у М-17 (йдеться про аукціон "Золотое сечение" – ред..). З першого погляду стало зрозуміло, що то не моя робота", - написав Сільваші.

"Огляд її в самому залі тільки підтвердив мою упевненість, що це підробка. Думаю, що більшість моїх робіт які з'являються на вторинному ринку - підробки. При тому, підпис технологічно виконується так як в оригіналі", - додав художник.

Робота Сільваші, яка є в каталозі аукціону

В аукціонному дому вже повідомили, що роботу-підробку знято з виставки. Про це у коментарях під повідомленням Сільваші написав один з власників "Золотого сечения" Олексій Василенко.

"З людиною, яка виставила роботу на виставку ми зараз прояснюємо ситуацію і прояснимо її", - повідомив Василенко.

ВІДЕО ДНЯ

"Від помилок не застрахований жоден аукціонний дім, жодна галерея, жоден дилер, а також жоден експерт і навіть сам художник", - додав він.

"Я вибачаюсь особисто перед Тиберієм. Взагалі ж, ми намагаємося не допускати і не допускаємо таких помилок, оскільки кожна з них коштує нам репутації і як наслідок - довіри як художника, так і колекціонера. Поодинокі випадки, коли вони траплялися, - завжди вирішувалися на користь постраждалої сторони, я ж у свою чергу роблю висновки і продовжую вчитися", - додав Василенко.

"У Сотбіс, Крістіс, Бонамс та інших аукціонних домів з твердою репутаційної базою і історією в кілька століть - тисячі судових позовів щорічно стосовно проданих підробок. А там працюють одні з кращих експертів у галузі того чи іншого виду мистецтва", - сказав Василенко.

Реклама:

Головне сьогодні