У Берліні відкрилася виставка українських художників "The Ukrainians". Фото

63
30 травня 2014

Подія супроводжується серією дискусій за участі художників та художниць, письменників та письменниць різних поколінь, чия робота нерозривно пов’язана з їхньою громадянською позицією.

"Деякі представлені на виставці твори виникли як пряма реакція на Майдан, інші роботи надаються для ретроспективного погляду, стаючи своєрідним передбаченням актуальних подій", - повідомляють організатори. 

Так, в ній взяли участь мистецька група Р.Е.П., Микита Кадан, Лада Наконечна, Олеся Хоменко, Володимир Кузнєцов, Юрій Лейдерман, Жанна Кадирова, Влада Ралко, Олександр Мельник, Микола Рідний та Борис Михайлов.

Реклама:
Робота Бориса Михайлова. Daadgalerie Berlin, 2014

Робота Лади Наконечної "Стіл перемовин" (2014) конфронтує глядача портретами поранених на Майдані. Поставлені в коло фотографії направлені одна до одної, задньою стінкою рамки до глядача, й видаються замісниками в болючому процесі перемовин.

Робота Лади Наконечної. Daadgalerie Berlin, 2014

Олександр Мельник, художник-традиціоналіст із Києва, який працює здебільшого з релігійною та історичною тематикою, з початку протестів перебував на Майдані, тримаючи одну зі своїх картин.

На ній зображені величезні, намальовані як на іконі очі. Внизу підпис: "Бачу справи твої, людино!", на звороті "Ви прекрасні, я вас люблю". Зі своїм тихим протестом він місяцями перебував у натовпі, навіть у дуже небезпечні моменти, і зрештою був поранений, як і його робота, гумовими кулями.

Робота Олександра Мельника. Daadgalerie Berlin, 2014
Робота групи Р.Е.П., вид експозиції. Фото: Кшиштоф Зєлінський, Надано: Berliner Künstlerprogramm/DAAD 
Микола Рідний "Фортеця", кадри з відео, 2013-2014 

"Українська правда. Життя"Реклама: