Голландія повернула кримське золото скіфів у Київ. Їх вже показують у музеї

— 10 вересня 2014, 11:44

Скарби виставлені в експозиції Музею історичних коштовностей України на території Києво-Печерської Лаври, повідомила "Укрінформу" завідувач музею Людмила Строкова.

"Це перший день для загального відвідування (9 вересня). Вчора ми їх виставили, у вихідний день для відвідувачів. І сьогодні це перший день, що їх можна побачити саме в експозиції", - сказала Строкова.

За її словами, у Київ з амстердамського Музею Алларда Пірсона повернулися всі 19 експонатів, що надавалися для виставки в рамках спільного з кримськими музеями проекту "Крим - золотий острів у Чорному морі".

Це загалом 22 одиниці, серед яких вироби з золота, срібла та бронзи від IV ст. до н.е. до І ст. до н.е.

Зокрема, це золотий скіфський шолом, золотий скіфський меч та піхви до нього, а також сарматські коштовності: прикраси та предмети побуту. Як зазначила музейниця, страхова вартість цих експонатів складала 11,5 млн євро.

ВІДЕО ДНЯ

Ще 565 експонатів з кримських музеїв, за словами Строкової, залишаються в Амстердамі в Музеї Пірсона до юридичного вирішення питання про місце їх повернення.

Нагадаємо, експонати з кримських музеїв Сімферополя, Керчі, Бахчисарая і Херсонеса, а також київського Музею історичних коштовностей України виставлялися в Європі в рамках спільного проекту "Крим - золотий острів у Чорному морі" з 3 липня 2013 року до 31 серпня 2014-го.

Внаслідок окупації Росією українського Криму виник правовий конфлікт стосовно сторони повернення кримських експонатів. Нині вони зберігаються у Музеї Алларда Пірсона в Амстердамі - останньому місці експозиції виставки.

Реклама:

Головне сьогодні