Театр із Західної України вирушив на Луганщину, аби показати "Націю"

11
16 січня 2015

У Сватовому, Кремінній та Сєверодонецьку прикарпатські актори покажуть культову виставу "Нація" за однойменною книжкою Марії Матіос, а на свято Хрещення виступлять з вертепом перед воїнами і жителями контрольованих українською владою територій, повідомляє Радіо Свобода.

За словами директора театру, режисера Ростислава Держипільського, "показ "Нації" у східних містах України є своєрідним іспитом і намаганням творчим поривом підтримати тих, хто зараз опинився в екстремальній ситуації".

Драма-реквієм "Нація" побудована на основі реальних подій 40-х років минулого століття, складається з трьох новел і показує, "як з любові та у муках народжується нація".

Вистави на Луганщині відбуцдватимуться за участі Марії Матіос–письменниці, лауреата Національної премії України імені Тараса Шевченка, народного депутата.

Поїздка на Луганщину Івано-Франківського муздрамтеатру відбувається на запрошення голови Луганської обласної держадміністрації Геннадія Москаля.

Саме постановкою "Нація" івано-франківський театр на день Незалежності торік вшанував пам’ять героїв Небесної Сотні і загиблих у військовому конфлікті на сході України, провівши благодійну виставу біля могил героїв у Меморіальному сквері в Івано-Франківську.

У квітні 2013 року цю виставу прикарпатці вперше показали в Донецьку.