В Росії просять повернути матюки у кіно

5
21 січня 2015

Вони ввжають можливим видавати прокатні посвідчення з віковим обмеженням "18+" фільмам, чий художній задум передбачає використання нецензурної лексики. Про це ігенції ТАСС повідомив режисер і актор Федір Бондарчук.

"Ми просимо внести поправки в існуючий закон", - пояснив він. Крім Бондарчука, документ підписали Микита Михалков, Карен Шахназаров, Сергій Мірошниченко, Олег Табаков і Володимир Хотиненко.

Автори листа нагадують, що федеральним законом "Про державну підтримку кінематографії РФ" встановлено, що прокатне посвідчення на показ фільму не видається у випадку, якщо картина містить нецензурну лайку.

"Зазначена норма призводить до неможливості публічної демонстрації кінематографічних творів, що володіють високими художніми якостями, але при цьому реалістично демонструють негативні прояви суспільного життя, включаючи використання героями фільмів нецензурної лайки", - зауважують режисери.

При цьому, продовжують вони, слід мати на увазі, що "нецензурна лайка сама по собі є частиною нематеріальної культурної спадщини і традиційно використовувалася і використовується в художніх творах в різних цілях, до яких відносяться правдивість зображення образів героїв, посилення емоційного забарвлення і так далі".

Однак режисери виступають проти того, щоб "побутовий брудний мат з приводу і без приводу заповнював наші екрани".

У той же час вони вважають, що "в тих випадках, коли він виправданий психологічним станом героя або передає необхідні для драматургії образу відтінки характеру, існуюча заборона є зайвою і суттєво збіднює можливості художньої реалізації авторського задуму і сприйняття художніх творів повнолітніми громадянами РФ".