Вулицю часів Київської русі на Подолі знищили екскаватором? Фото

10
25 квітня 2015

Про це він написав у Facebook.

"Закопали археологічну знахідку, "відстрілялися" в пресі, що це консервація, а тепер викопують з "м'ясом", - написав активіст.

Пєтушков також виклав у мережу фото, де видно, як екскаватор прибирає залишки дерева, схожого на частокіл, який обіцяли зберегти.

Скриншот з Facebook 

Водночас заступник голови КМДА Ганна Старостенко запевнила, що вулиця часів Київської русі не знищена і, як і обіцяв міський голова, буде збережена у музеї.

"Те, що видно на фото – це дерево 19 століття, яке не являє ні історичної, ні культурної цінності. Це дерево давно було розкопано, воно там давно лежало. Прибирали його з території під контролем Центру археології. Це робиться для того, щоб звільнити місце під встановлення несучих конструкції для подальших розкопок на площі", - пояснила чиновниця.

"Я розумію, що люди зневірилися у владі, але ми обіцяли, що збережемо знахідку і ми це зробимо", - пообіцяла Старостенко.

Вона також додала, що ця влада буде робити усе можливе, щоб "відновити довіру киян".

Водночас, як повідомили в Управлінні охорони культурної спадщини КМДА, наразі на Поштовій площі відбувається влаштування захисної монолітної залізобетонної плити  "відповідно до затвердженого плану заходів".

"Місця розташування тимчасових колон узгоджено з археологами з метою мінімізації можливого пошкодження артефактів, що знаходяться під землею", - йдеться в повідомленні Управління у Facebook.

 На площі кладуть монолітну залізобетонну плиту. Кажуть, вона має захисти місце подальших розкопок. Фото з Facebook Управління культурної спадщини 

У відомстві також наголосили, що залишки дерев’яних конструкцій, які налякали і обурили столичних активістів та мешканців, не є артефактами ХІ-ХІІІ століть.

"Директор Центру археології Києва Сагайдак М.А. заспокоїв та повідомив, що це залишки деревини 19 ст., знайдені ще у 2014 році і які не мають ні якої археологічної цінності. Разом з будівельним ґрунтом вони вже декілька разів переміщувались по будівельному майданчику і зараз вивезені", - йдеться в повідомленні.

В Управлінні відзначили, що археологічні роботи відновляться після монтажу монолітної плити та проведення заходів, "направлених на забезпечення безпеки археологів та збереженість пам’ятки".  

"До моменту, поки не будуть створені необхідні умови для збереження мокрого археологічного дерева, найкращим для його збереження є знаходження в природних умовах, де ґрунт виконує консерваційні функції", - пояснили у відомстві.

По завершенні археологічних досліджень та з’ясуванні розмірів експозиційної площі буде розроблено проект музеєфікації.

Над концепцією підземного музейного простору наразі працює робоча група, до якої залучено архітектори, реставратори та будівельники, додали в Управлінні.

"Враховуючи об’єм необхідних робіт та їх багатоетапність, на період консервації знахідок, яка може тривати понад 5 років, музейна експозиція буде складатися з муляжів та макетів, які поступово будуть замінюватися автентичними артефактами", - попередили в Управлінні охорони культурної спадщини. 

Як відомо, у лютому під час розкопок на Поштовій площі археологи на великій глибині знайшли частину вулиці середньовічного Києва.

Після цього міністр культури заявив, що забудовник з Поштової площі муситиме змінити проект.

12 березня на розкопках стародавньої вулиці Київ стався обвал ґрунту, і археологи призупинили роботи.

У квітні стародавню вулицю, знайдену на місці будівництва торгового центру на Поштовій площі, засипали землею. Таке рішення прийняла робоча група при Мінкульті, щоб зміцнити розкоп і захистити його від дощу і сонця.

Згодом мер Києва Віталій Кличко запевнив, що археологічна знахідка на Подолі буде збережена.

Заступник голови КМДА Ганна Старостенко заявила, що врамках торгово-розважального комплексу на Поштовій площі планується відкрити підземний музей на місці стародавньої вулиці часів Київської Русі.