На "Молодості" представлять фільм російського документаліста Куркова про Олега Сєнцова

7
22 жовтня 2015

Як повідомляють організатори, "З.О.С" вийде на екрани у 2016 році, але глядачі "Молодості" зможуть побачити готові епізоди.

Фільм оповідає про обставини справи Олега Сєнцова, українського режисера та сценариста, затриманого російськими спецслужбами у Криму за начебто підготовку теракту проти пам’ятника Леніна. Після сумнівного судового процесу Олега засудили на 20 років за створення терористичної організації, пов’язаної з українськими націоналістами.

 Сєнцов свою провину не визнає, а з вимогою відпустити українця виступили Педро Альмодовар, Андрій Звягінцев, Вім Вендерс та багато інших особистостей зі світу кіно. Тому окрім фокусу на фігурі самого Сєнцова, у фільмі йдеться про тих, хто намагається врятувати режисера.

Фільм є спільним проектом, як у фінансовому аспекті (кошти на виробництво збирали шляхом краудфандінгу), так і за складом команди. Російський режисер Аскольд Куров працює над картиною разом з молодим українським документалістом Андрієм Литвиненком, попередні роботи якого включають епізоди з альманахів "Поза Євро", "Україна_голоси", "Євромайдан. Чорновий монтаж".

Куров – учень режисерки Маріни Разбєжкіної та художнього керівника московського Театру.doc Міхаіла Уґарова. Він працював над кіноальманахом "Зима, уходи!", який показували на "Молодості" 2012 року. Куров разом з іншими молодими режисерами фіксував протестні акції зими 2011-2012 років. Серед попередніх робіт режисера - фільм "Діти 404" про ЛГБТ-підлітків. Картину схвально сприйняли на міжнародних фестивалях.

За свій перший фільм "Ленінленд" Куров отримав "Кентавра" фестивалю "Послання до людини" за найкращий дебют.

"Українська правда. Життя"

Головне на сайті