Крадіжка десятиріччя: в Іспанії вкрали п'ять картин Френсіса Бекона вартістю 30 млн євро

— 14 березня 2016, 14:47

Про це повідомляє видання El Pais.

З приватного особняка у центрі Мадрида було викрадено 5 картин ірландського художника-експресіоніста Френсіса Бекона, який помер в Іспанії у 1992 році.

Оціночна вартість викрадених картин – 30 млн євро. Наразі не повідомляється, які саме полотна зникли. Відомо лише, що їхні розміри – від середніх до малих.

Крадіжка сталася ще у червні минулого року.

Незважаючи на те, що злочин стався близько дев'яти місяців тому, ні поліція, ні сам власник робіт чомусь не оприлюднили раніше цю інформацію.

Злодії скористалися тим, що у будинку нікого не було протягом кількох годин. Злочинцям вдалося відключити сигналізацію і покинути будівлю непоміченими разом із творами мистецтва.

Френсіс Бекон у своїй майстерні. Фото artgallery.nsw.gov.au

Ніхто з сусідів не бачив і не чув нічого незвичайного.

Будинок, в якому знаходилися твори мистецтва, розташований у спокійному районі Мадрида неподалік від будівлі іспанського сенату.

Картини належали одному з друзів Бекона.

Джерела видання ABC повідомляють, що картини могли належати людині з ініціалами J. C. B., тобто Хосе Капело Бланко (José Capelo Blanco), який протягом останніх чотирьох років життя Бекона був його коханцем.

Автори газети також розповідають про першу зустріч Бекона та Капело, коли художникові було 78 років, а молодому чоловікові - 35.

Капело як мінімум двічі позував митцю для його картин. Одна з них нині експонується у Музеї сучасного мистецтва Нью-Йорка (МоМА).

Правоохоронні органи Іспанії наразі ведуть пошуки картин як у королівстві, так і за його межами. За попередньою інформацією, роботи Бекона досі знаходяться на території країни.

Тим часом експерти зазначають, що злодіям буде вкрай важко продати картини Бекона.

Ірландець за походженням, Бекон помер у Мадриді в 1992 році у 82-річному віці.

Смерть художника лише підігріла його популярність, тож у 2013 році його триптих 1969 року "Три ескізи до портрета Люсьєна Фрейда" пішов з молотка за 90 мільйонів британських фунтів, встановивши світовий рекорд.

Триптих Бекона "Три ескізи до портрета Люсьєна Фрейда", за який невідомий колекціонер заплатив 90 млн фунтів чи 142 млн доларів. Картина знаходиться у приватній колекції. Фото portlandart.net

"Нелегко продати роботи Френсіса Бекона, великі чи малі, не потрапивши до поля зору тих, хто постійно цікавиться настільки рідкісним сектором мистецтва", – розповів виданню The Guardian на умовах анонімності арт-експерт.

Френсіса Бекона вважають одним із найвидатніших сучасних митців, порівнюючи вагу його творів із полотнами Пабло Пікассо та Енді Воргола.

Реклама:

Головне сьогодні