Скульптуру українського майстра продали з аукціону в Нью-Йорку за $20 тисяч

— 6 березня 2017, 11:33

В аукціонному будинку Phillips у Нью-Йорку продали роботу "Колос пробуджується" українського скульптора Єгора Зігури.

"Колос пробуджується", Єгор Зігура Фото phillips.com

Покупець заплатив за неї $20000, що значно перевищила стартову вартість роботи $6000 - $8000.

У грудні інша копія цієї скульптури також була продана на аукціоні в Лондоні – тоді за неї заплатили $25000.

"Після успішних торгів в Лондоні мені запропонували виставити її в Нью-йорку. Це частина проекту "Післясьогодні": він складається з серії колосів, кожен з яких передає той чи інший стан суспільства або мої внутрішні переживання", – розповів Єгор Bird In Flight.

"Колос повсталий", Єгор Зігура. Фото artslooker.com

В Україні скульптор виставляв свій проект "Післясьгодні" у 2012 році. Крім того, у Києві він мав виставку "Двовимір" спільно із братом Микитою Зігурою.

[L]Обоє братів активно займаються скульптурою. Єгор Зігура з 2012 року є член Національної спілки художників України.

"Символом цивілізації для більшості людей завжди була греко-римська скульптура – починаючи з епохи Відродження людство спиралося саме на античність, наші цивілізації багато в чому схожі. Але ми досягли більшого, індустріалізація і глобалізація дісталися до всіх куточків планети, вона тріщить під нашим тиском, – поділився Зігура.

Одна з робіт серії, "Колос загиблий", була саме про це. Інша – "Колос повсталий", була створена після подій, що відбулися на Майдані. "Колос пробуджується" – поки що остання скульптура з цього проекту. Вона символізує надію на те, що людство прокинеться і все-таки не переступить останню межу".

Реклама:

Головне сьогодні