У столиці ресторатори закрили унікальне мозаїчне панно логотипом. ФОТО

— 23 травня 2017, 12:37

У столиці сховали від глядачів унікальне мозаїчне панно "Вітер" української художниці та дисидентки Алли Горської.

Про це пише на своїй сторінці у мережі Facebook мистецтвознавця Євгенія Моляр.

Це відбулося на проспекті Академіка Глушкова в Києві де новий власник колишнього ресторану "Вітряк" змінив назву закладу та оновив фасад.

Мистецтвознавиця уточнює, що "Вітер" був створений за мотивами народного мистецтва та творів Ганни Собачко-Шостак, а сама "будівля ресторану має державний памяткоохоронний статус".

Моляр також зазначає, що панно було створене Горською у 1967 році у співавторстві з Борисом Плаксієм та Віктором Зарецьким.

Отак панно закрили у 2016 році
Отак закрили унікальну мозаїку

Як повідомили "Українській правді. Київ" у самому ресторані, панно не знищили, а просто закрили назвою закладу.

"Панно це є, воно ціле і неушкоджене. Це те, що я знаю. Вам про це може розповісти адміністратор, але його немає на місці. Наберіть нас хвилин за 15", – сказав хлопець, який назвався барменом ресторану.

Крім того, ресторан опублікував відкритий лист на своїй сторінці у facebook.

[L]"Через шквал звернень та закликів щодо мозаїки Алли Горської, розташованої на фасаді ресторану Mill Hub маємо повідомити: мозаїка не ушкоджена та знаходиться у оригінальному стані", – йдеться в повідомленні.

Відзначається, що адміністрація ресторану не знала, що панно має охоронний статус.

"Враховуючи, що роботи з реконструкції фасаду проводились у жовтні 2016, а охоронний статус мозаїка отримала у грудні 2016, закон порушений не був, а адміністрація не мала жодних відомостей про її історичну та культурну цінність", – йдеться в повідомленні.

У свою чергу орендар приміщення ресторану Микола Ковальов запевнив "Українську правду. Київ", що вивіску ресторану незабаром демонтують, а панно відкриють.

"Немає у цьому ніякого конфлікту. Ми не знали, що мозаїка має охоронний статус, але це панно ми не демонтували. Воно просто закрите гіпсокартоном. Відкрити його не складе проблеми. Наразі ми вже запросили команду, яка вирішить, як обережно демонтувати назву і відкрити панно", – сказав Ковальов.

На виконання цих робіт закладу потрібно 1-2 тижні.

"Ми плануємо відкрити панно і встановити інформаційну табличку, про те, що це за мозаїка, і про її охоронний статус. Думаю, коли ці роботи закінчаться, то ми зробимо і офіційне відкриття панно. На це треба десь один, максимум два тижні", – сказав Ковальов.

Реклама:

Головне сьогодні