Картину, якій 118 років, знайшли в Антарктиці під шаром пилу і посліду пінгвінів

— 15 червня 2017, 18:06

Новозеландський Фонд спадщини Антарктики представив знайдене акварельне полотно британського полярного дослідника Едварда Вілсона, якому налічують 118 років.

Картина збереглася дуже добре, оскільки увесь цей час лежала під шаром пилу, плісняви та гуано пінгвінів, йдеться на Gizmodo.

Реставраторка Фонду Джозефіна Бергмарк-Хімінес знайшла полотно, коли прибирала у хатинці на мисі Адер.

[L]Робота має назву "Пищуха", на ній зображена пташка ряду горобцеподібних (підкоришник). Полотно датоване 1899 роком.

ВІДЕО ДНЯ

"Коли я знайшла картину, так злякалася, що відскочила й закрила папку. Потім все-таки дістала зображення й не могла відірвати від нього очей. Мені не вірилося, що увесь цей час воно лежало там", – розповіла Бергмарк-Хімінес.

Полярний дослідник Едвард Вілсон більш відомий не своїми науковими відкриттями, а художніми роботами.

Під час експедицій в Антарктику він робив багато замальовок місцевої фауни. Тепер ці роботи зберігаються у галереї The Wilson Cheltenham Art Gallery and Museum.

Едвард Вілсон брав участь у двох полярних експедиціях – перша тривала з 1901 по 1904 рік, друга – "Терра Нова" – з 1910 по 1912 рік.

Робота має назву "Пищуха", на ній зображена пташка ряду горобцеподібних (підкоришник). Фото ukaht.org

У березні 1912 року п'ятеро учасників групи, в яку входив Вілсон, вирушили на Південний полюс, де загинули, повертаючись на базу.

"Схоже, Вілсон намалював цю картину, коли одужував після туберкульозу. Він міг взяти замальовки із собою у першу експедицію. Можливо, вона навіть подорожувала з ним у 1911 році", – додала дослідниця.

Реклама:

Головне сьогодні