Жадан і "АртПоле" збирають на нове світло і Різдво для дітей зі Станиці Луганської
Благодійний фонд Сергія Жадана та агенція "АртПоле" на Різдво відвезуть дітей зі Станиці Луганської до Львова.
![]() |
Благодійний фонд Сергія Жадана та агенція "АртПоле" на Різдво відвезуть дітей зі Станиці Луганської до Львова |
Зараз у місті близько 2000 дітей шкільного віку, 6 шкіл, 7 дитячих садків. Цього року на 80 учнів більше, ніж минулого.
Всі 6 шкіл розташовані на лінії розмежування, в середньому в кілометрі від ворожих позицій. Всі вони – в тій чи іншій мірі – зазнали ушкоджень, в якісь були прямі потрапляння, в якихось "довелося пару разів міняти вікна".
![]() |
Отак наразі виглядає одна зі шкіл у Станиці Луганській |
У минулому році агенція "АртПоле" показала проект роздІловІ – сучасний мультимедійний твір, що поєднує поезію, музику і відео – в Будинку культури у Станиці Луганській.
З проектором й мікрофонами, за словами учасників, на диво швидко розібралися. Однак проблему зі світлом тоді до кінця вирішити не вдалося.
У серпні цього року також у Станиці Луганській для дітей провели майстер-класи зі співу.
![]() |
Співачка, актриса й дослідниця автентичної української пісні Уляна Горбачевська на мастер-класі з дітьми |
"Приготувала матеріал на три дні, притому різними діалектами: полтавським, поліським, закарпатським. Все сприйнялось за один день.
Голоси – одна насолода. Розлогі, чисті. Вже наприкінці першого дня є контакт, енергія, радість від спільного процесу", – розповідає співачка, актриса й дослідниця автентичної української пісні Уляна Горбачевська.
Цього року Благодійний фонд Сергія Жадана та агенція "АртПоле" розпочинають збір коштів на світлові прилади для сцени в Станиці Луганській та на поїздку до Львова для дітей, яких під час майстер-класів зі співу зібрала Уляна Горбачевська.
[L]Під час різдвяних канікул вони будуть репетирувати з львівським хором "Жайвір", а потім разом заспівають колядки в соборі св. Юра у Львові.
"Коли ж хористи повернуться до Станиці, у них буде світло, відео зі Львова й Києва, а отже нова радість. Вони привезуть з собою колядки з усієї України!", – переконані організатори.
Якщо ви маєте бажання допомогти зібрати необхідні кошти, то реквізити для перерахунку знаходяться тут. У призначенні платежу обов'язково потрібно зазначати "Для Станиці Луганської".